Dworczyk stwierdził, że nikt w PiS "nie nazywał flagi UE szmatą". Przypomniano mu Pawłowicz

Michał Dworczyk na pytanie, czy PiS przeprosi "za nazywanie flagi UE szmatą" stwierdził, że nikt w partii tak nie powiedział. Przypomniano mu więc słowa Krystyny Pawłowicz: - Za pojedyncze wypowiedzi, emocjonalne, trudno obwiniać całą formację - odparł szef KPRM.
Zobacz wideo

Bogdan Rymanowski w Polsat News zapytał szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, czy Prawo i Sprawiedliwość "przeprosi za nazywanie flagi Unii Europejskiej szmatą". To było jedno z pytań - co podkreślał prowadzący - jakie zadali posłowie PO przedstawicielom obecnej władzy.

- Nikt tak w Prawie i Sprawiedliwości nie nazywał... - zaczął Dworczyk, na to wciął się Rymanowski i dopytał: - A pani poseł Krystyna Pawłowicz nie mówiła tak?

Na to szef KPRM ukuł następującą odpowiedź:

Za pojedyncze wypowiedzi, emocjonalne, trudno obwiniać całą formację

Michał Dworczyk: To jakby przepraszać za niemądrą wypowiedź znajomej

Padło więc kolejne pytanie ze strony prowadzącego program "Wydarzenia i Opinie", czy pojawią się przeprosiny. Michał Dworczyk stwierdził wówczas, że to tak samo, jakby zapytał prowadzącego, czy będzie "przepraszać za wypowiedź znajomej, która w nerwach powiedziała coś nieprzemyślanego, niemądrego".

Przywoływane przez opozycję słowa padły kilka lat temu w wywiadzie Krystyny Pawłowicz dla "Super Expressu". Posłanka Prawa i Sprawiedliwości mówiła wówczas:

Ustawa o godle, barwach narodowych i hymnie RP przewiduje, że godne eksponowanie i cześć należy się polskiej fladze. Ciągłe eksponowanie jej łącznie z jakąś unijną szmatą obraża nasze symbole
Zobacz wideo