Grzegorz Schetyna zapowiada rozliczenie polityków, którzy łamią prawo. "Jasno: będą ścigani"

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że po wygranych wyborach państwo będzie ścigać wszystkich, którzy podejrzani są o łamanie konstytucji i nadużywanie władzy.
Zobacz wideo

Grzegorz Schetyna odpowiedział na pytanie jednego z użytkowników Twittera, który zapytał o to, czy szef Platformy Obywatelskiej i jego ugrupowanie będą chcieli pociągnąć do odpowiedzialności ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Grzegorz Schetyna zapowiada ściganie osób łamiących konstytucję

Internauta, który zwrócił się z pytaniem do Grzegorza Schetyny, nazwał bezprawnym i bezpodstawnym zatrzymanie Wojciecha Kwaśniaka, byłego wiceszefa KNF. 

Mam do Pana pytanie: czy w związku z bezprawnym i bezpodstawnym zatrzymaniem Pana Kwaśniaka, poniżającym i naruszającym jego dobre imię, Pan z Platformą Obywatelską zamierzacie pociągnąć po wyborach do odpowiedzialności karnej i cywilnej Pana Ziobro?

- napisał na Twitterze jeden z użytkowników tego portalu, kierując swoje pytanie bezpośrednio do Grzegorza Schetyny. Polityk opublikował krótką odpowiedź:

Jasno: wszyscy podejrzani o łamanie prawa, Konstytucji, o nadużycia władzy, o represje wobec opozycji czy urzędników - będą po następnych wyborach przez organy Państwa ścigani i pociągnięci do odpowiedzialności

- napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna

Więcej o: