Karczewski twierdzi, że PiS nie zapomniało o niepełnosprawnych. "Każde dziecko dostanie 500 plus"

Stanisław Karczewski powiedział w środę, że PiS nie zapomniało o osobach niepełnosprawnych, co zarzucano po sobotniej konwencji. - Każde dziecko niepełnosprawne dostanie 500+ bez kryterium dochodowego" - zadeklarował.
Zobacz wideo

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski był w środę Gościem Radia Zet. W rozmowie powrócił temat obietnic wyborczych PiS.

Stanisław Karczewski: Nie zapomnieliśmy o niepełnosprawnych

W programie PiS pojawiło się pięć nowych propozycji: rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko, zniesienie podatku PIT dla osób do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, czyli dodatkowa miesięczna emerytura, obniżenie kosztów pracy oraz przywrócenie połączeń autobusowych w miejscowościach, w których te zostały zredukowane.

Dziennikarka Beata Lubecka zwróciła uwagę na to, że w propozycjach, które prezes Jarosław Kaczyński przedstawił podczas sobotniej konwencji PiS nie znalazł się punkt, który byłby dedykowany osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom.

Na pewno nie zapomnieliśmy o niepełnosprawnych. Każde dziecko niepełnosprawne [dostanie 500+] bez kryterium dochodowego. Te pieniądze nie są dedykowane wąskiej grupie

- odbił piłeczkę Stanisław Karczewski. 

Dodał także, że dla osób z niepełnosprawnościami szykowany jest również program Dostępność plus, nad którym rząd nadal pracuje. 

Tuż po sobotniej konwencji PiS opiekunowie osób z niepełnosprawnościami były rozczarowani tym, że w programie nie znalazł się żaden punkt dedykowany. Iwona Hartwich, organizatorka protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, który odbył się w Sejmie w 2018 roku, powiedziała TVN24, że rządzący po raz kolejny o nich zapomnieli. 

Zapowiedziała również kolejny protest. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie ponownie zaprotestują 23 maja - dwa dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Powiemy, że nie jesteśmy niewidzialni, że niepełnosprawne osoby w dalszym ciągu nie mają zapewnionego godnego życia w naszym kraju

- powiedziała Hartwich.

Więcej o: