Kaczyński docenił kluby "Gazety Polskiej". "Oddziały szturmowe potężnej armii"

Jarosław Kaczyński rozwinął swoją myśl z gali "Gazety Polskiej" o "oddziałach szturmowych". Nazwał tak kluby "GP", które teraz, jak stwierdził, są częścią "potężnej armii".
Zobacz wideo

Na poniedziałkowej gali Strefy Wolnego Słowa "Gazety Polskiej" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nazwał środowisko "GP" i kluby z nim związane "oddziałami szturmowymi".

W rozmowie z portalem niezalezna.pl prezes PiS rozwinął swoją myśl.

Kiedyś to był taki oddział szturmowy, który przedzierał się przez pozycję, które w gruncie rzeczy niemal wyłącznie zajmowali wrogowie

- mówił Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, obecnie kluby "Gazety Polskiej" to nadal "oddziały szturmowe", ale wchodzące w skład "potężnej armii", która idzie ku zwycięstwu.

- Jestem o tym przekonany. Każda armia potrzebuje takiego oddziału uderzeniowego, szturmowego i dzisiaj kluby "Gazety Polskiej" takim oddziałem są - zaznaczył.

Na sformułowanie o "oddziałach szturmowych" zwrócił uwagę historyk, prof. Stanisław Żerko. Jak przypomniał, po niemiecku były to Sturmabteilungen, w skrócie SA - nazywane też "brunatnymi koszulami". "Niedobrze się kojarzy" - skwitował.

Bez urazy, ale człowiek znający jako tako historię od razu skojarzy termin "oddziały szturmowe" z SA

- pisał w jednym z tweetów.

Więcej o:
Komentarze (513)
Jarosław Kaczyński o klubach "Gazety Polskiej": Są oddziałami szturmowymi potężnej armii
Zaloguj się
 • terazjakinick

  Oceniono 80 razy 76

  Prezes albo odleciał albo rozmarzył się.
  To kiedy w planach Noc Kryształowa 2.0?

 • mirek_nad_jeziorem

  Oceniono 61 razy 57

  Przecież ten kurdupel jawnie nawołuje do rozlewu krwi. Oddziały szturmowe? Terytorium wroga? To jest właśnie jątrząca mowa nienawiści chorego umysłowo osobnika, któremu marzy się władza na wzór hitlerowskiej. Potężna armia krocząca ku zwycięstwu? Jaka do cholery armia? Zwycięstwu nad czym? Zdrowym rozsądkiem? kaczyński i większość jego ekipy powinni rezydować w Tworkach a nie na Nowogrodzkiej. Chyba, że przekształci się ich siedzibę w szpital psychiatryczny dla "napoleonów", "mussolinich (patrz- duda)", "dzierżyńskich" (jak antoni) i oczywiście "hitlerków" razem z ich stormtroopers.

 • antypiss

  Oceniono 62 razy 54

  Kaczyński, wojna już dawno się skończyła !!! Może ktoś mu to wreszcie wytłumaczy.

 • justas32

  Oceniono 55 razy 49

  I cała ta potężna armia razem z towarzyszem Balbiną zaraz po wyborach trafi do pierdla ...

 • barrt21

  Oceniono 44 razy 40

  te oddziały to trochę dewotów, trochę chamów, trochę przygłupów i sporo bandziorów
  Słuszną linię ma nasza "wadza"..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX