Kaczyński docenił kluby "Gazety Polskiej". "Oddziały szturmowe potężnej armii"

Jarosław Kaczyński rozwinął swoją myśl z gali "Gazety Polskiej" o "oddziałach szturmowych". Nazwał tak kluby "GP", które teraz, jak stwierdził, są częścią "potężnej armii".
Zobacz wideo

Na poniedziałkowej gali Strefy Wolnego Słowa "Gazety Polskiej" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nazwał środowisko "GP" i kluby z nim związane "oddziałami szturmowymi".

W rozmowie z portalem niezalezna.pl prezes PiS rozwinął swoją myśl.

Kiedyś to był taki oddział szturmowy, który przedzierał się przez pozycję, które w gruncie rzeczy niemal wyłącznie zajmowali wrogowie

- mówił Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, obecnie kluby "Gazety Polskiej" to nadal "oddziały szturmowe", ale wchodzące w skład "potężnej armii", która idzie ku zwycięstwu.

- Jestem o tym przekonany. Każda armia potrzebuje takiego oddziału uderzeniowego, szturmowego i dzisiaj kluby "Gazety Polskiej" takim oddziałem są - zaznaczył.

Na sformułowanie o "oddziałach szturmowych" zwrócił uwagę historyk, prof. Stanisław Żerko. Jak przypomniał, po niemiecku były to Sturmabteilungen, w skrócie SA - nazywane też "brunatnymi koszulami". "Niedobrze się kojarzy" - skwitował.

Bez urazy, ale człowiek znający jako tako historię od razu skojarzy termin "oddziały szturmowe" z SA

- pisał w jednym z tweetów.

Więcej o: