"Rz": Po wyborach do PE możliwa likwidacja stanowiska Beaty Szydło. Zieliński ma trafić do MEN

Obecny wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński jest kandydatem do objęcia stanowiska ministra edukacji narodowej po Annie Zalewskiej - podaje "Rzeczpospolita". Zalewska wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nieoficjalnie mówi się też o likwidacji stanowiska Beaty Szydło.
Zobacz wideo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński może objąć funkcję szefa MEN w przypadku uzyskania przez Annę Zalewską mandatu w europarlamencie - informuje "Rzeczpospolita". Są to jednak na razie informacje nieoficjalne.

Z kolei szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Piotr Pogonowski miałby zostać ministrem obrony narodowej (za Joachima Brudzińskiego, który, tak jak Anna Zalewska, ma kandydować do europarlamentu) lub sędzią Sądu Najwyższego.

Jak podaje "Rzeczpospolita", niewykluczone, że po wyborach do PE zostanie zlikwidowane stanowisko wicepremiera ds. społecznych, które obecnie piastuje Beata Szydło. Była premier również wybiera się do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kandydaci PiS

"Jedynką" na liście PiS w Warszawie w wyborach do europarlamentu będzie europoseł Jacek Saryusz-Wolski, z drugiego miejsca wystartuje europoseł Ryszard Czarnecki.

Pierwsze miejsce na liście na Mazowszu zajmie wicemarszałek Senatu Adam Bielan, a w okręgu łódzkim były szef MSZ Witold Waszczykowski, "dwójką" w okręgu łódzkim będzie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Wicepremier Beata Szydło wystartuje z pierwszego miejsca na liście w okręgu małopolskim - świętokrzyskim, a z drugiego - europoseł Ryszard Legutko. Minister edukacji Anna Zalewska będzie "jedynką" w dolnośląskim - opolskim, a z drugiej pozycji wystartuje minister Beata Kempa.

"Jedynką" w zachodniopomorskim będzie szef MSWiA Joachim Brudziński. Pierwsze miejsce na liście PiS na Pomorzu zajmie europosłanka Anna Fotyga, a drugie minister Jarosław Sellin. W lubelskim "jedynką" będzie Elżbieta Kruk, z drugiego miejsca wystartuje rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

Z numerem pierwszym z okręgu wielkopolskiego wystartuje europoseł Zdzisław Krasnodębski. W okręgu kujawsko-pomorskim - Kosma Złotowski. Europoseł Tomasz Poręba będzie "jedynką" okręgu podkarpackiego. Z okręgu śląskiego z numerem pierwszym wystartuje natomiast europosłanka Jadwiga Wiśniewska. W okręgu podlaskim-warmińsko-mazurskim z numerem pierwszym wystartuje europoseł Karol Karski.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (313)
"Rz": Po wyborach do PE możliwa likwidacja stanowiska Beaty Szydło. Zieliński ma trafić do MEN
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 89 razy 89

  buhahahahaha Zieliński ministrem edukacji ha ha ha ha, to nawet nie jest Mrożek. Czy kurator małopolski bedzie trzymać parasol na tym knurem ?

 • jurand48

  Oceniono 71 razy 71

  Powierzenie Ministerstwa Edukacji największemu bucowi z rządu to dopiero jest numer ???!!!!

 • mejerewa

  Oceniono 59 razy 59

  O, nagle stanowisko Szydło będzie tak mało znaczące, że można będzie je zlikwidować? A teraz jest niezbędna i trzeba jej płacić pensje, premie, ochrony, limuzyny?
  To wyborcy pisu idzie z pieniędzy, które mogłyby pójść na leczenie waszych dzieci. Ale wolicie utrzymywać tę bezczelną bandę nierobów.

 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 54

  Jak można likwidować tak niezbędne stanowisko!
  Pani premier naszej kochanej, i kto teraz będzie flisakom sezon rozpoczynał?

 • chi-neng

  Oceniono 45 razy 45

  Co to cholery robia i planuja z krajem, to przechodzi ludzkie pojecie!
  Ludzie, kiedy Wy sie wreszcie zabierzecie za te mafie?!

 • chi-neng

  Oceniono 44 razy 44

  Czy to jest ten sam cwok co ma Kulsonow do wlasnej opieki....Czy pomylilam....?

 • remo29

  Oceniono 40 razy 40

  Twarz tego tumana w MEN byłaby kwintesencją PiS-u, taką istną wisienką na torcie ;))))
  Chyba bym sobie zrobił wydruk na pamiątkę, żeby udowodnić wnukom, że to działo się naprawdę.

 • aronia0

  Oceniono 34 razy 34

  To chyba przedwczesny zart primaaprilisowy. Jak ten buc i burak Zielinski moze byc ministrem MEN to moze nim byc i moj kot.

 • eryk2

  Oceniono 27 razy 27

  Teraz dziatwa szkolna będzie przez tydzień na wszystkich lekcjach ciąć konfetti, aby zdążyć przed wizytą Jaśnie Otłuszczonego spaślaka, a na lekcjach religii dodatkowo będą wyplatać aureolę ze sreberek od cukierków, którą później helikopter będzie unosił nad głową pana bucoministra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX