Michał Dworczyk o obietnicach PiS. "Nie wszyscy ministrowie wiedzieli o konkretnych propozycjach"

Michał Dworczyk szef Kancelarii Premiera skomentował dziś propozycje wyborcze złożone przez PiS podczas sobotniej konwencji. Przyznał, że nie wszyscy ministrowie wiedzieli, co partia obieca Polakom.
Zobacz wideo

Podczas konwencji PiS zaprezentowano program partii na najbliższe eurowybory i wyścig do polskiego parlamentu. Wśród propozycji znalazły się m.in. rozszerzenie programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko, "trzynastki" dla emerytów czy  przywrócenie połączeń autobusowych w mniejszych miejscowościach.

Roczny koszt realizacji wyborczych propozycji PiS eksperci szacują na 30-40 miliardów złotych. 

Michał Dworczyk: Nie wszyscy ministrowie wiedzieli o obietnicach

We wtorek Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera RP, został zapytany w "Sygnałach dnia" o ukazujące się mediach informacje, że nie wszyscy ministrowie zostali przed konwencją wtajemniczeni w to, co partia obieca Polakom. 

To prawda, nie wszyscy wiedzieli o konkretnych propozycjach, które zaprezentowaliśmy na konwencji programowej

- powiedział Michał Dworczyk. 

Dodał, że takie programy przygotowuje się przez wiele tygodni i miesięcy, aby deklaracje były odpowiedzialne, ale trzeba też dbać o owianie ich tajemnicą. 

Trzeba to robić też w miarę dyskretnie, żeby za wcześnie informacje nie zostały ujawnione, w związku z tym rzeczywiście część osób mogła o szczegółach tych propozycji nie wiedzieć

- tłumaczył. 

Dzień wcześniej, w poniedziałek, Michał Dworczyk mówił też o tym, skąd PiS planuje wziąć pieniądze na realizację swoich propozycji. - Uszczelnienie systemu podatkowego, zlikwidowanie dziury VAT - wymienił szef Kancelarii Premiera w Tok FM. 

Przypomnijmy też, że także Ryszard Czarnecki komentował wczoraj kwestie finansowe związane z obietnicami PiS w rozmowie w TVN24. Powiedział, że należy "mieć wiarę w to", że jeśli politycy odpowiedzialni za finanse w Polsce, zadeklarowali, że w budżecie państwa znajdą się pieniądze na obietnice wyborcze PiS, to tak będzie.

My byśmy takich obietnic nie składali, gdyby była pełna nie tylko wiara, ale pewność, że one w sposób negatywny nie zaważą na równowadze finansowej państwa

- dodał Czarnecki.

Więcej o:
Komentarze (38)
Michał Dworczyk o obietnicach PiS. "Nie wszyscy ministrowie wiedzieli o konkretnych propozycjach"
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 29 razy 29

  Też mi nowina. Morawiecki, gdy był prezesem banku nie wiedział, że ten udziela kredytów we frankach. Zalewska nie wiedziała, że dziecko z niedostateczną oceną na świadectwie III klasy gimnazjum, cofnie się o 2 lata. Szyszko, że rysie są pod ochroną i nie wypada ich wieszać na ścianach oraz co to są smugi kondensacyjne. Ardanowski nie wie, że to głównie myśliwi przenoszą ASF i odstrzał dzików sytuację pogorszy. Gliński nie wie, w przeciwieństwie do własnego brata, że jest idiotą. Gowin wie, ale się nie cieszy.

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 15

  Zmieniono ustrój, wręcz przywrócono ten z przed trzydziestu lat. Rząd jest od wykonywania poleceń partii. Dowiadują się ministrowie jako ostatni co i jak.
  Ale suweren lubi to. Jarosław! Jarosław!

 • fakiba

  Oceniono 15 razy 15

  Żaden z ministrów nic nie wiedział bo te obietnice to "autorski" pomysł kaczora i jeszcze ktoś by się za wcześnie dowiedział

 • vanlig

  Oceniono 14 razy 14

  Bo to nie są propozycje PIS, tylko prezenty od samego pana prezesa przecież, chyba że czegoś nie zrozumiałem.

 • remo29

  Oceniono 14 razy 14

  > Nie wszyscy ministrowie wiedzieli o obietnicach

  Oczywiście, że nie, nawet sam Człowiek Kryształ nie wiedział co obieca, jak zaczął, to już się nie mógł powstrzymać.

 • def11

  Oceniono 11 razy 11

  "Nie wszyscy ministrowie wiedzieli o.."

  Normalnie, jak to słupy.

 • kotmiki

  Oceniono 11 razy 11

  Kaczyński stojąc nad grobem wybrał w geście zemsty na polactwie wariant grecki wg. zasady po mnie tylko ruiny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX