Aktorka z "M jak Miłość" i "Smoleńska" kandydatką PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Aktorka Dominika Figurska, znana głównie z roli w serialu "M jak Miłość", może wystartować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kobieta ma szansę znaleźć się na warszawskiej liście PiS.

Aktorka w ostatnich wyborach samorządowych uzyskała mandat radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Według informacji podanych przez tygodnik "Wprost" Dominika Figurska ma także wystartować z ramienia PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.

Dominika Figurska ma szansę wystartować z ramienia PiS do Parlamentu Europejskiego

Ma to być strategia partii, która zakłada, że najwyższe miejsca na liście dostaną najbardziej znani politycy, za to dalsze pozycje mają zająć bardziej popularne osoby. W Warszawie z pierwszego miejsca ma kandydować Jacek Saryusz-Wolski, a z dwójką wystartuje Ryszard Czarnecki. Dalsze miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w stolicy mają zająć m.in. właśnie Dominika Figurska czy Małgorzata Wypych. 

Figurska znana jest z ról w takich serialach jak "M jak Miłość", "Pierwsza miłość" czy z filmu "Smoleńsk". Aktorka pracowała także w Telewizji Republika. Kobieta kojarzona jest z konserwatywnymi poglądami - jest m.in. przeciwniczką antykoncepcji i aborcji. Zasłynęła także świadectwem opublikowanym w książce Tomasza Terlikowskiego "Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel", w którym zaświadcza, że udało jej się wymodlić nowy samochód.