Mateusz Morawiecki: Życzymy sobie tylu kadencji, ile było części "Rock'yego"

W Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się gala Człowiek Roku "Gazety Polskiej". Podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki otrzymał tytuł Człowieka Roku 2018. Z kolei Nagroda Klubów "Gazety Polskiej" powędrowała do wiceprezesa IPN prof. Krzysztofa Szwagrzyka.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki został człowiekiem roku prawicowej "Gazety Polskiej" za bezkompromisową walkę z mafiami wyłudzającymi VAT.

Mateusz Morawiecki człowiekiem roku "Gazety Polskiej"

Na gali "GP" w Filharmonii Narodowej obecni byli między innymi: prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicepremier Piotr Gliński, wicemarszałkowie Sejmu Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, ministrowie i wiceministrowie, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, szef KPRM Michał Dworczyk, posłowie, senatorowie, wojewodowie, marszałkowie województw, samorządowcy, członkowie klubów "Gazety Polskiej", a także ambasador Kazachstanu.

Prezes PiS, zwracając się do członków klubów "GP", powiedział: -  Jesteście na pierwszej linii tej niełatwej walki. Walki, która przez lata wydawała się beznadziejna - powiedział.

Morawiecki porównuje PiS do "Rocky'ego"

Mateusz Morawiecki natomiast powiedział, że "odbiera nagrodę w zastępstwie całego rządu Prawa i Sprawiedliwości". Następnie szef rządu zażartował, że na galę przyjechał prosto z Egiptu, ale "żadnych plag egipskich nie ściągnął". - Piramidy finansowej też - nie dodał. W pewnym momencie Morawiecki porównał rządy PiS do filmu "Rocky".

- Jak tutaj mnie Tomek (Tomasz Sakiewicz - red.) wiódł, to zapytałem, jaki kawałek będzie grany przez orkiestrę. Powiedział, że "Rocky" i rzeczywiście był Rocky Balboa - mówił premier. Szef rządu powiedział, że PiS, podobnie jak filmowy pięściarz "próbuje walczyć z najlepszymi, zwyciężać, mierzyć się w wyższych kategoriach wagowych". Premier w swoim przemówieniu wyznał też, ile powinien rządzić PiS. - Nie chcemy być gdzieś tam w kącie, mieć programu minimalistycznego, służyć za worek treningowy. Chcemy walczyć o lepszą, szczęśliwszą Polskę. Chcemy być właśnie jak ten "Rocky".  Ile tam było tych części? Pięć albo sześć. To tylu kadencji możemy sobie życzyć - powiedział Morawiecki.

 

Więcej o:
Komentarze (205)
Mateusz Morawiecki: Życzymy sobie tylu kadencji, ile było części "Rock'yego"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 57 razy 53

  Mateusz - ja to bym się skupił żeby Cię pod koniec roku do pierdla nie zamknęli ...

 • kazek100

  Oceniono 43 razy 35

  Jak na faceta, który ma na koncie kilka wyroków sądowych za kłamstwa, a który i poza tym kłamie jak najęty (ktoś widział ten milion samochodów elektrycznych? że o jego "negocjowaniu akcesu do Unii" nie wspomnę...), który jest dyletantem jeśli chodzi o historię (ustawa o IPN), a stanowisko w banku dostał kiedyś tylko dzięki partyjnemu wstawiennictwu, to pozazdrościć optymizmu.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 33 razy 31

  "Za mojej kadencji BZ WBK nie udzielał kredytów w CHF" - Matwiej Moradziecki, "Księga kłamstw", r. 3789, s. 123456.

 • jael53

  Oceniono 37 razy 29

  "Człowiek wolności", który bez pozwolenia nie potrafi nawet zdymisjonować najgłupszego ani najbardziej szkodliwego ze swoich ministrów.

 • justas32

  Oceniono 34 razy 26

  Ja tam się nie znam - ale mnie się wydaje że tak z połowa tego rządu to się powinna znaleźć za kratkami ...

 • polak_k.prawy

  Oceniono 26 razy 22

  Kolejne sequele Rocky'ego to były coraz większe chały, za które Stallone dostawał Złote Maliny. Jak już teraz pisowskie rządy oznaczają powszechną demoralizację i degenerację państwa, to naprawdę strach pomyśleć co będzie w kolejnych edycjach. Sądzę, że już w połowie drugiej Polska przestanie istnieć.

 • yuo7leo9

  Oceniono 21 razy 17

  Zwróćcie uwagę na obecność Przyłębskiej. Przedtem nie dostąpiła tego "chonoru". Chyba będą jej potrzebować. Uznanie wyborów - w razie ich zakwestionowania przez Komisję Wyborczą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX