Patryk Jaki przeprasza Kropiwnickiego. Za oskarżenia, że prowadził "agencję towarzyską"

"Oświadczam niniejszym, że nieprawdziwe były informacje, że Pan poseł Robert Kropiwnicki prowadził agencję towarzyską" - napisał Patryk Jaki. W ten sposób wiceminister sprawiedliwości zrealizował warunki ugody z posłem PO.
Zobacz wideo

Konflikt między Patrykiem Jakim a Robertem Kropiwnickim rozpoczął się 28 stycznia 2016 roku. To wtedy wiceminister sprawiedliwości oskarżył z mównicy sejmowej posła PO o to, że prowadził on w swoim wynajmowanym mieszkaniu w Legnicy agencję towarzyską. Oskarżenia te padły w dyskusji nad reformą prokuratury.

- Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - powiedział wtedy Patryk Jaki. 

Robert Kropiwnicki wytoczył proces Patrykowi Jakiemu

W odpowiedzi Robert Kropiwnicki zdecydował się wytoczyć Patrykowi Jakiemu proces. Wiceminister sprawiedliwości przeprosił posła PO, tłumacząc, że "jego intencją nie było przedstawienie pana posła Roberta Kropiwnickiego jako osoby, która prowadzi agencję", jednak Robert Kropiwnicki nie wycofał się ze swojej decyzji. Za fałszywe według niego oskarżenia zażądał przeprosin w mediach oraz nawiązki na cele społeczne.

Zażalenie na pozew złożył Patryk Jaki - zostało ono uznane przez Sąd Apelacyjny. Później jednak Sąd Najwyższy oddalił tę decyzję na mocy kasacji, którą złożył Robert Kropiwnicki. W efekcie Sąd Okręgowy musiał zająć się sprawą.

Patryk Jaki przeprasza Roberta Kropiwnickiego

W poniedziałek 25.02 na stronie Centrum Informacyjnego PAP pojawiło się oficjalne oświadczenie Patryka Jakiego, w którym przeprasza on za swoje słowa sprzed dwóch lat.

"Ja, Patryk Jaki oświadczam niniejszym, że nieprawdziwe były informacje, że Pan poseł Robert Kropiwnicki prowadził agencję towarzyską, wobec czego wyrażam żal, ubolewanie i przepraszam w związku ze słowami, których użyłem w dniu 28 stycznia 2015 r. w trakcie posiedzenia Sejmu VIII Kadencji".

Powyższe oświadczenie jest w związku ugodą zawartą pomiędzy posłem P. Jakim a posłem R. Kropiwnickim i wycofaniem wzajemnych roszczeń"

- brzmi treść oświadczenia.

Przeprosiny Patryka Jakiego skomentował na Twitterze Robert Kropiwnicki. "Prawda sama się nie obroni, czasem warto walczyć oto nawet trzy lata" - napisał.

Więcej o:
Komentarze (88)
Patryk Jaki przeprasza Kropiwnickiego. Za oskarżenia, że prowadził "agencję towarzyską"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 67 razy 61

  To ten Jaki, który z Opola kandydował na prezydenta Warszawy, a teraz kandyduje z małopolskiego i świętokrzyskiego do Brukseli?

 • czechy11

  Oceniono 42 razy 38

  Tak właśnie działają od lat PiSokomunistyczne gnoje Balbiny Zlodziejk Deweloperskiej. Obrzucają ludxi gownem a potem drobnym drukiem przepraszają. Gnój piwinien zostać zobowiązany do emisji kilku sporów w szczycie największej oglądalności w RVPiS i szmatlawcach Rydxyka spotu zaakceptowanego przez pokrzywdzonego. Początek powinien rznie Ja Patryk Jaki notoryczny kłamca pomawiający bezpodstawnie ludzi bezprawnie wykorzystując do tego urząd państwowy .....,.

 • jxl82

  Oceniono 35 razy 25

  Przekaz dnia zawinił, Cygana -Jakiego powiesili.

 • vanad48

  Oceniono 23 razy 21

  Jaki zakłamany jak cała ta PiSlamska tłuszcza

 • nalesniku

  Oceniono 21 razy 19

  naklamac, opluc, zrobic z siebie idiote - czyli sraki w akcji

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 19

  I co cwaniaczku KOPARA opadła - nie trzeba KŁAMAĆ .
  Takie jest prawdziwe oblicze PiS-u .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX