Paweł Kukiz: "Każdy przypadek nazywania mnie antysemitą będę zgłaszał do prokuratury"

Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz zareagował na wpisy, w których nazywany jest antysemitą. Poseł ma zamiar kierować takie pomówienia do prokuratury.
Zobacz wideo

Paweł Kukiz postanowił ustosunkować się do swoich wczorajszych wpisów w mediach społecznościowych, dotyczących 66. rocznicy zamordowania generała Augusta Fieldorfa "Nila", który był jednym z dowódców Polskiego Państwa Podziemnego. W 1950 roku generał został zatrzymany przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Łodzi, a następnie skazany na karę śmierci, którą wykonano 24 lutego 1953 roku.

Paweł Kukiz przypomina o 66. rocznicy zamordowania generała Fieldorfa "Nila"

Paweł Kukiz postanowił przypomnieć o tej rocznicy. Na kontach w portalach społecznościowych napisał: "Dziś 66 rocznica zamordowania Augusta Fieldorfa "Nila".Na karę śmierci skazany został przez "sąd" pod przew. Żydówki Marii Gurowskiej,córki Moryca i Frajdy z Eisenmanów. W składzie "sędziowskim" było jeszcze dwóch Żydów - Emil Merz i Gustaw Auscaler".

Taka forma wpisu oburzyła niektórych obserwujących, którzy nazwali posła antysemitą, o czym wspominaliśmy już w artykule "Paweł Kukiz tweetuje o sądzie złożonym z Żydów". Większość z nich podkreślała bowiem, że Kukiz skupił się bardziej na narodowości sędziów, a nie ich przekonaniach ideologicznych. 

Reakcja Pawła Kukiza - "każdy przypadek nazywania mnie antysemitą będę zgłaszał do prokuratury"

W reakcji na te zarzuty Paweł Kukiz, zamieścił na Facebooku oświadczenie, w którym podkreśla m.in., że każdy przypadek nazwania go antysemitą, będzie zgłaszany do prokuratury. Poseł dodał też, że jego wpisy były reakcją na obraźliwe wobec Polski wypowiedzi premiera Izraela Benjamina Netanjahu oraz ministra spraw zagranicznych Israela Katza. Argumentował także, iż opierał się w nich na dostępnych publicznie publikacjach IPN. 

Więcej o: