Morawiecki o tym, kiedy obietnice wejdą w życie. "Mamy wszystko przemyślane i przeliczone"

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że ustawy dotyczące nowych rozwiązań dla Polaków pojawią się na wiosnę, programy będą realizowane od lata.

Morawiecki mówił w TVP Info, że w pierwszej kolejności rząd ma już przygotowaną ustawę dotyczącą transportu, odbudowy komunikacji między gminami, powiatami.Chodzi nie tylko o połączenia PKS, ale też o transport prywatny.


- Będzie to polegało na przekazaniu dobrze wyliczonych sum pieniędzy dla powiatów po to, żeby mogły od tzw. wozokilometra odbudować ten transport. Startujemy z tym programem od kwietnia. Ustawa będzie gotowa już w marcu- mówił premier.

Szef rządu poinformował, że w maju będą wypłacone dodatkowe pieniądze dla emerytów, tzw. Emerytura Plus dla wszystkich emerytów. 

Z kolei od 1 lipca będzie wprowadzany program 500 Plus od pierwszego dziecka.

Premier poinformował, że koszt realizacji tych programów, to około 40 miliardów złotych w skali roku. - Mamy wszystko przemyślane i przeliczone To są duże programy, ale mają też zadanie inwestycyjne - mówił w TVP Info szef rządu. 

Nowe propozycje przedstawione na sobotniej konwencji PiS to: rozszerzenie od lipca programu Rodzina 500 plus także na pierwsze dziecko, pomoc dla młodych osób, które do ukończenia 26. roku życia mają nie płacić podatku PIT, obniżenie kosztów pracy poprzez między innymi co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu i obniżenie PiT-u dla wszystkich pracujących, 1100 złotych "trzynastki" dla emerytów oraz przywrócenie połączeń autobusowych w mniejszych miejscowościach.

Więcej o:
Komentarze (711)
Morawiecki o tym, kiedy obietnice wejdą w życie. "Mamy wszystko przemyślane i przeliczone"
Zaloguj się
 • jszmelc

  Oceniono 84 razy 62

  Mamy to wszystko przemyślane ........podnieść podatki gdzie się da i jak się da a następnie rozdać według wyborczych potrzeb .

 • bob_59

  Oceniono 84 razy 58

  Wszystko byłoby pięknie, za wyjątkiem jednej podstawowej sprawy.
  To są obietnice mafijnej ośmiornicy, a na mafię w demokratycznym państwie nie może być miejsca...

 • petrucchio

  Oceniono 57 razy 47

  Widzę, że płatne trolle PiS szaleją z okazji konwencji. Oby po ich opłaceniu dla emerytów starczyło.

 • meki_majcher

  Oceniono 43 razy 35

  W akcji "KNF" też mieliście wszystko wyliczone i przemyślane, i co? Panie premierze, przytulna cela czeka...

 • jael53

  Oceniono 45 razy 33

  Naprawdę policzone i przemyślane? To proszę jeszcze głośno powiedzieć, kto za to zapłaci.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 35 razy 29

  40 miliardów Pinokio to ty robisz co roku deficytu budżetowego, (oczywiście pisowski suweren w to nie wierzy) jak do tego dołożyć drugie tyle to to się obecnie dzieje w Wenezueli to będzie wkrótce szczyt naszych marzeń

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX