Władysław Kosiniak-Kamysz o propozycji PiS: To pierwszy sukces Koalicji Europejskiej

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz twierdzi, że zaproponowane przez PiS rozszerzenie 500 plus na pierwsze dziecko to pierwszy sukces Koalicji Europejskiej. 500 plus także na pierwsze dziecko to jedna z punktów programu wyborczego przedstawionego dzisiaj przez Prawo i Sprawiedliwość.
Zobacz wideo

- Przez trzy lata nie udało się wprowadzić 500 złotych na pierwsze dziecko, a jak powstał rywal bardzo silny, to od razu prezes Kaczyński zmienił zdanie - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. Lider ludowców przypomniał, że kiedy program 500 plus wchodził w życie, jego ugrupowanie zgłosiło poprawkę, żeby świadczenie obejmowało także pierwsze dziecko. - 226 PiS-u było wtedy przeciwko. Dobrze, że zmienili zdanie - powiedział lider PSL.

Kosiniak-Kamysz o połączeniach autobusowych: To program PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że połączenia autobusowe w samorządach to program PSL i zapewniał, że jego partia będzie pilnowała, czy PiS ten program realizuje.

PiS zapomniał o rolnikach

Lider PSL twierdzi, że PiS w propozycjach zapomniał o polskim rolnictwie. - Dopłaty bezpośrednie miałby być podwojone już od trzech lat, miały być wprowadzone ceny minimalne, zwalczanie ASF, miało byś dobre wykorzystanie środków europejskich - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. - Na razie leży wykorzystanie środków z Unii Europejskiej na wspólną politykę rolną, na program rozwoju obszarów wiejskich - dodał prezes PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał też, że PSL emerytom proponuje nie jednorazowe wsparcie, a emeryturę bez podatku na stałe.

PSL podjęło dziś decyzję o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej.

Więcej o: