PSL wchodzi do Koalicji Europejskiej. Kosiniak-Kamysz: To nie jest "antyzwiązek"

Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało o dołączeniu do Koalicji Europejskiej. Rada Naczelna PSL podjęła tę decyzje w głosowaniu, w którym za wspólnym startem w wyborach do Parlamentu Europejskiego opowiedziało się 86 członków, a 8 było przeciwko.

Polskie Stronnictwo Ludowe i Unia Europejskich Demokratów przystąpiły do Koalicji Europejskiej. Decyzja zapadła podczas spotkania członków rady naczelnej. Po stronie PSL 86 członków było "za", natomiast 8 przeciwko, z kolei po stronie UED decyzja została podjęta jednogłośnie.

PSL-UED w Koalicji Europejskiej

- To był czas dyskusji w jakiej formule nasze wartości, nasz program, nasze pomysły na Polskę i Europę będą najlepiej realizowane, w jakiej formule wystartować do PE. Jesteśmy formacją demokratyczną, przeprowadziliśmy poważną dyskusję - powiedział na konferencji po obradach rady Władysław Kosiniak-Kamysz, szef ludowców. - Rada Naczelna PSL dbając o jak najlepszą przyszłość Rzeczpospolitej, pomyślność jej obywateli, podjęła decyzję o budowaniu wielkiej koalicji propolskiej i proeuropejskiej - dodał. Stwierdził też, że PSL nie będzie tworzył tej koalicji "przeciwko komuś". - To nie jest antyzwiązek, antykoalicja - stwierdził.

W piątek do współtworzonej przez PO Koalicji Europejskiej dołączyła Nowoczesna. Wcześniej znalazły się w niej SLD, Zieloni i Teraz! Ryszarda Petru.

Więcej o: