Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: Będzie 500 plus od pierwszego dziecka

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Warszawie przedstawił program partii na najbliższe lata. Pierwszym punktem jest 500 plus od pierwszego dziecka.
Zobacz wideo

Sobotnia konwencja PiS służy nie tylko podsumowaniu dotychczasowej działalności partii, ale także przedstawieniu programu na najbliższe wybory. Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, pierwszym punktem programu jest wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka. 

- Będziemy przywracać godność, równość, ale także wolność. Bo wolność ma także ten aspekt, który jest w kieszeni: człowiek który ma pusty portfel wolny nie jest. My te kieszeni wypełniamy - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zapowiedział, że ta zmiana będzie obowiązywała od 1 lipca.

PiS weźmie się za podatek PIT

Jarosław Kaczyński zapowiedział również, że młodzi ludzie do 26. roku życia nie będą płacić 18 proc. podatku PIT dla pracowników. Chce również obniżyć obniżyć PIT pracowniczy.

Prezes PiS zaznaczył, że partia planuje wprowadzić "trzynastkę" dla emerytów w wysokości 1100 zł na osobę.

Jarosław Kaczyński: przywrócimy połączenia PKS

Prezes PiS zapowiedział również, że przywrócone zostaną połączenia PKS, które były w ostatnich latach likwidowane. Zapewnił, że program dla emerytów oraz przywracanie połączeń autobusów rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Więcej o: