Nowy sondaż: Zjednoczona Prawica z 22 mandatami w PE. Dobry wynik Wiosny Biedronia

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, największe poparcie zdobyłaby Zjednoczona Prawica. Mandaty przypadłyby również Koalicji Obywatelskiej, Wiośnie Roberta Biedronia, Kukiz '15 i PSL.
Zobacz wideo

Z sondażu wykonanego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory do PE odbywały się w ten weekend, zwyciężyłaby Zjednoczona Prawica z wynikiem 38,5 proc. głosów. Oznacza to, że przypadłyby jej 22 mandaty.

Wiosna na trzecim miejscu

Niewiele mniej, bo 33,4 proc. poparcia zdobyłaby Koalicja Obywatelska - w PE zajęłaby 19 miejsc. Na trzecim miejscu plasowałaby się Wiosna. Zagłosowałoby na nią 10,2 proc. respondentów -  kandydatom Roberta Biedronia dałoby to 5 mandatów.

Ostatnimi dwiema partiami, które zdobyłyby miejsca w europarlamencie, byłyby Kukiz '15 i PSL z poparciem wynoszącym odpowiednio 7 i 5,1 proc. poparcia, czyli 4 i 2 mandaty.

Koalicja Propolska i Razem poza PE

3,2 proc. respondentów zagłosowałaby na Koalicję Propolską, w skład której wchodzą KORWiN, Ruch Narodowy, Skuteczni Liroya, a 1,8 proc. - na partię Razem. 0,8 proc. badanych wybrało odpowiedź "Inni".

Sondaż przeprowadzono w dniach 20-21 lutego 2019 roku metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Próba liczyła 1013 dorosłych Polaków z terenu całego kraju, którzy zadeklarowali, że zagłosują w wyborach i określili, którą partię by wybrali.

Więcej o:
Komentarze (320)
Nowy sondaż: Zjednoczona Prawica z 22 mandatami w PE. Dobry wynik Wiosny Biedronia
Zaloguj się
 • paseo

  Oceniono 75 razy 57

  Estymator czyli malenka ,jednoosobowa pracownia jacka Choloniewskiego,pracujaca dla piS i zawsze dajaca im duzo wiecej procent,podobnei jak CBOS.ZERO wartosci i juz wkrotce to bedzie wiadomo.

 • antropoid

  Oceniono 65 razy 45

  22 buraków plujących na wszystko, co nie z ich stada i służących okupującym Polskę pedofilom w PE... Jest się czym chwalić przed Europą.

 • damtek

  Oceniono 32 razy 30

  .@anneapplebaum:
  Donalda Trumpa, Viktora Orbána, Andreja Babiša, Jarosława Kaczyńskiego i Marine Le Pen, łączy jest jedna cecha charakteru: hipokryzja. Wszyscy ci rzekomi "populiści" nie są trybunami ludowymi, lecz kanciarzami.

 • cysiowps

  Oceniono 36 razy 26

  Trend jest już wyraźny. Ostatnie 3 sondaże Estymatora dla Do Rzeczy:
  26.I.2019 - PIS 42,4%
  9.II.2019 - PIS 39,7%
  23.II.2019 - PIS 38.5%
  W tym ostatnim sondażu jak dodać KE(33,4%) i PSL(5,1%), a tak wystartują, to daje to 38,5%. Idealny remis z PIS.
  Do wyborów europejskich PIS zgodnie z trendem pewnie spadnie do 35% minus, a KE wzrośnie do 40% plus.

 • ml2403

  Oceniono 27 razy 25

  No nie zawiedli mnie. Jak tylko pokazuje się sondaż niekorzystny dla władzy natychmiast w ciągu kilku dni jakieś od rzeczy, śmieci czy inne pisowskie szczekaczki publikują sondaż dla "pokrzepienia serc" moherów gdzie PiS nadal bryluje. Może to i dobrze niech dalej myślą, że wszystko idzie po myśli Jarosława niskiego ale Wielkiego.

 • hi2per

  Oceniono 47 razy 25

  Jeżeli PiS wygra znów wybory, tzn., że Polska na nic lepszego nie zasługuje i zostaniemy drugim Batustanem.

 • michalpopiel

  Oceniono 29 razy 23

  Tym razem nawet ja pójdę na wybory. Będę głosował przeciwko PiS i Putinowi, czyli za silną Europą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX