Sobecka apeluje do Kaczyńskiego. Chce miejsc dla Jurka i Godek na listach wyborczych

Posłanka PiS Anna Sobecka wysłała list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego. Zaapelowała w nim o rozszerzenie list wyborczych PiS "o kolejne ugrupowania patriotyczne". - Oczekuję współpracy i podjęcia rozmów - napisała.
Zobacz wideo

Anna Sobecka, choć jest posłanką PiS, wymieniana była w ostatnim czasie jako potencjalna kandydatka do Parlamentu Europejskiego z nowego ugrupowania Mirosława Piotrowskiego, związanego z ks. Tadeuszem Rydzykiem. Teraz wystosowała do Jarosława Kaczyńskiego apel, który potwierdza jej przychylność wobec tego ruchu.

Sobecka napisała list otwarty do Kaczyńskiego

Na swoim twitterowym profilu posłanka opublikowała list otwarty skierowany do Jarosława Kaczyńskiego. Apeluje w nim do prezesa PiS o "poszerzenie list wyborczych o kolejne ugrupowania patriotyczne, którym na sercu leży dobro Polski i Europy". 

"Oczekuję współpracy i podjęcia rozmów z takimi osobami jak: europosłowie prof. Mirosław Piotrowski i Marek Jurek, a także posłowie Marek Jakubiak, Robert Winnicki i działaczka Pro Life Kaja Godek"- napisała.

Według niej o wygranej lub przegranej w wyborach do PE może zadecydować kilka procent głosów, a elektorat wyżej wymienionych polityków to "zdyscyplinowana i aktywna grupa wyborców".

"Panie prezesie, nie możemy zmarnować tej szansy i dlatego wnoszę o pilne podjęcie działań w opisanym zakresie" - zaapelowała.

PiS ogłosił już liderów list

Apel Anny Sobeckiej może być nieco spóźniony, ponieważ PiS już na początku tego tygodnia ogłosił, kto zajmie pierwsze i drugie miejsca na ich listach wyborczych. Wśród nich jest m.in. Beata Szydło startująca z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, Joachim Brudziński w okręgu zachodniopomorskim, czy Witold Waszczykowski - w łódzkim.

Więcej o: