Petru chce federacji Teraz z Nowoczesną. Lubnauer: Nie widzę przeszkód, żeby wrócił do partii

Ryszard Petru zaproponował w piątek powołanie klubu federacyjnego Teraz Nowoczesna. - Nie uważam, by dobrym pomysłem była federacja. Jeżeli Ryszard Petru zwróci się z propozycją powrotu do Nowoczesnej, to ja nie widzę przeszkód - stwierdziła Katarzyna Lubnauer.
Zobacz wideo

Ryszard Petru był założycielem i liderem Nowoczesnej. W 2017 roku stracił jednak pozycję przewodniczącego partii na rzecz Katarzyny Lubnauer, a w maju 2018 roku ostatecznie ją opuścił.

Ryszard Petru proponuje Nowoczesnej "ścisłą współpracę"

Teraz, przy okazji zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, wystosował do członków Nowoczesnej list otwarty na Facebooku, w którym proponuje nawiązanie współpracy.

- Naczelnym zadaniem całej opozycji jest uchronić Kraj przed niszczącym działaniem Prawa i Sprawiedliwości. Współpraca jest tak ważna, że wszelkie różnice dzielące ugrupowania opozycyjne muszą zejść na plan dalszy - napisał w nim. - Nasi wyborcy oczekują także ścisłej współpracy od nas, przedstawicieli liberalnej części społeczeństwa w Sejmie i społeczeństwie - dodał.

Polityk zaproponował również zawiązanie klubu federacyjnego Teraz Nowoczesna.

Katarzyna Lubnauer odpowiada

Przewodnicząca Nowoczesnej ustosunkowała się do propozycji Ryszarda Petru w "Faktach po Faktach" w TVN 24. Według niej zawiązanie klubu federacyjnego nie jest dobrym pomysłem. - My jesteśmy przywiązani zarówno do nazwy, jak i do naszego klubu w tym kształcie. Musimy mieć swobodę w decydowaniu, jak głosujemy, w jaki sposób się wypowiadamy w imieniu partii, to może nam dać tylko klub, który reprezentuje nasze wartości - powiedziała.

Nie wyklucza jednak powrotu Ryszarda Petru do partii. - Jeżeli Ryszard Petru zwróci się z propozycją powrotu do Nowoczesnej, do klubu i będzie zgoda wszystkich członków klubu, to ja nie widzę przeszkód - stwierdziła Katarzyna Lubnauer.

Więcej o:
Komentarze (97)
Petru chce federacji Teraz z Nowoczesną. Lubnauer: Nie widzę przeszkód, żeby wrócił do partii
Zaloguj się
 • ja5569

  Oceniono 27 razy 7

  Dwa slepe konie rozmawiaja:
  - Wezmiesz w tym roku udzial w Wielkiej Pardubickiej?
  - Chyba tak. Nie widze przeszkod.

 • yaspiman

  Oceniono 5 razy 5

  petru w końcu zorientował się, że trzyma rękę w nocniku.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 17 razy 5

  Petru już jest w Koalicji i wszedł do niej przed Nowoczesną. Niech lepiej Lubnauer namówi Zandberga żeby wszedł. Nawet niecałe 2% głosów na Razem może się przydać KE, żeby uzyskać większość konstytucyjną. Nie warto ich znowu tracić. Bez tej większości nie wprowadzi się do Konstytucji niezbędnego punktu o impeachmencie i Duda jeszcze przez rok będzie szkodził Polsce. Albo niech Lubnauer, jako matematyczka, przekona przynajmniej Zandberga, żeby nie żałował pieniędzy i dał je na kampanię Wiośnie i dołączył się do Biedronia. Razem pieniądze z budżetu ma i - szczerze mówiąc - nie najlepiej je do tej pory wydawało, gdyż popularność taj partii zamiast rosnąć ciągle spadała.

 • 123waz

  Oceniono 10 razy 4

  ma ją prosic by wrocić do partii . ktorą stworzył ? kobieto zdrajczyni jesteś tragiczna. Zdradziecko pozbawiła go partii i jeszcze ma czelność opowiadać te głupoty. Lubnauer zniszczyla nowoczesną wraz z Gasiuk, i obie marnie konczą

 • poppers68

  Oceniono 8 razy 4

  A nie zgadzam się z Wami - Kochani autorzy postów na tym forum.....
  Nie pamiętacie już odejścia Zbyszka Ziobry i Beatki Kempy z PIS w oparach awanturki i utworzenia fotelikowej partyjki Solidarna Polska?
  A potem przyszły latka chude jak maślanka i legendarne już zawołania kozim głosikiem na jednej z demonstracji ( z łeskami w oczkach) : " Jarku, chodźmy razem! Raaaaaaazem"!
  No i macie teraz kolegę funkcyjnego, a jakże! Zuch!

  Także, nie jestem specjalnie tymi działaniami Petru i Nowoczesnej zaskoczony :)
  Przerabiamy to niemal co rozłam w partii Sejmowej.....

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 2 razy 2

  Z Kaśki mądra babka. Petru niszczył partię razem ze swoimi rozporkowymi oraz niestabilnymi psychicznie babkami, a teraz jak widzi, że sam nic nie zdziała to wymyśla. Kaśka jest za słaba, więc skoro znalazła sie w KO to i w KE weszła. Zastanawiam się jednak czy nie lepiej Kaśka by zrobiła gdyby zaproponowała Biedroniowi współpracę i nie poszła do wyborów z Biedroniem. Na PO głosować NIE CHCĘ, a na pisslamstwo nie będę. Dla takich jak ja, mimo że nie ufają Biedroniowi to jest jednak alternatywa.

 • 1moco2

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Lubnauer znów stroi fochy. I ta kobieta, która się nie potrafi uczyć, jest w komisji edukacji i wychowania?

 • thobold

  Oceniono 8 razy 2

  "Nasi wyborcy oczekują..." Wasi wyborcy są tak wkur****i na obie te partie za przedszkolne gierki i zabawy w łączenie się przez podział, że chyba po raz pierwszy od lat zagłosują na PO. Przynajmniej jeden. Z trzeciej siły w polityce zrobiliście dwie kanapy bez szans na przekroczenie progu. Skończ tę błazenadę, Ryszard, przyjmij ofertę i legitymację N. z powrotem, to macie jakieś szanse. Przynajmniej u mnie.

 • Oceniono 12 razy 2

  Żal czytać o tych pomysłach no ale cóż grozi brak koryta. Jak to mawiał mój tata :zacznij coś robić synu bo i ty możesz zostać z Rumunem!, i zaczną ci kazać jeździć z harmonią oraz z malutkim kubeczkiem w tramwaju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX