Nowoczesna dołącza do Koalicji Europejskiej. "W duchu odpowiedzialności za Polskę i UE"

Zarząd Nowoczesnej zdecydował o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej. Oznacza to, że partia Katarzyny Lubnauer wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wspólnie m.in. z Platformą Obywatelską.

Nowoczesna oficjalnie dołącza do Koalicji Europejskiej, współtworzonej m.in. przez Platformę Obywatelską. Taką decyzje podjął w piątek zarząd ugrupowania.

"Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 roku są najważniejsze od czasu akcesji Polski do UE. Zadecydują o pozycji Polski w UE oraz o przyszłości samej Unii. Dlatego w duchu odpowiedzialności za Polskę i UE, Nowoczesna będzie współtworzyć Koalicję Europejską. Zwyciężymy!" - napisała na Twitterze przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Przyszłość Koalicji Europejskiej

W piątek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówił w radiowej Trójce, że trwają ostatnie uzgodnienia w sprawie utworzenia szerokiej koalicji, a także formowania list kandydatów do wyborów.

Przypomniał, że partii, które chcą integracji opozycji i wspólnych list, jest kilka. Do Platformy Obywatelskiej oprócz Nowoczesnej dołączyły już SLD, Zieloni i partia Ryszarda Petru Teraz!.

W sobotę decyzję dotyczącą udziału w Koalicji Europejskiej ma podjąć jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (127)
Nowoczesna dołącza do Koalicji Europejskiej. "W duchu odpowiedzialności za Polskę i UE"
Zaloguj się
 • bormanek

  Oceniono 23 razy 11

  i gitara,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pirytet wywalić tą pissowską zaraze w powietrze,im szybciej tym lepiej

 • obywalet

  Oceniono 12 razy 10

  Brawo Kasiu!

 • 1moco2

  Oceniono 10 razy 6

  No i co pani doktor, było to stroić fochy doprowadzając do rozbicia klubu? Okazało się, że pani Kamila G-P patrzyła nieco dalej niż na koniec własnego nosa.

 • zritah49

  Oceniono 20 razy 6

  i to jest dobra wiadomość.
  oby tylko wytrzymali w tej koalicji do majowych wyborów.

 • bog43

  Oceniono 7 razy 5

  cieszę się , bo jest to jedyna możliwa droga do przywrócenia normalności w naszym kraju w czasie , kiedy państwo jeszcze nie jest na dnie . Każdy kraj , gdzie rządzą przestępcy , wcześniej czy później upada , ważne jest by obywatele zrozumieli , że im wcześniej to zrobi tym mniejsze będą straty .

 • barakuda62

  Oceniono 7 razy 5

  No i bardzo dobrze- jeszcze tylko jutro Kosieniak z Kamyszem😏 się dogadają i drżyjcie PiSowskie szumowiny😁

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX