Nowoczesna dołącza do Koalicji Europejskiej. "W duchu odpowiedzialności za Polskę i UE"

Zarząd Nowoczesnej zdecydował o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej. Oznacza to, że partia Katarzyny Lubnauer wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wspólnie m.in. z Platformą Obywatelską.

Nowoczesna oficjalnie dołącza do Koalicji Europejskiej, współtworzonej m.in. przez Platformę Obywatelską. Taką decyzje podjął w piątek zarząd ugrupowania.

"Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 roku są najważniejsze od czasu akcesji Polski do UE. Zadecydują o pozycji Polski w UE oraz o przyszłości samej Unii. Dlatego w duchu odpowiedzialności za Polskę i UE, Nowoczesna będzie współtworzyć Koalicję Europejską. Zwyciężymy!" - napisała na Twitterze przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Przyszłość Koalicji Europejskiej

W piątek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówił w radiowej Trójce, że trwają ostatnie uzgodnienia w sprawie utworzenia szerokiej koalicji, a także formowania list kandydatów do wyborów.

Przypomniał, że partii, które chcą integracji opozycji i wspólnych list, jest kilka. Do Platformy Obywatelskiej oprócz Nowoczesnej dołączyły już SLD, Zieloni i partia Ryszarda Petru Teraz!.

W sobotę decyzję dotyczącą udziału w Koalicji Europejskiej ma podjąć jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Więcej o: