Rzecznik partii Gowina: Jarosław Kaczyński to mąż stanu. Nie myśli o tym, aby kupić sobie jacht

Krzysztof Brejza i Kamil Bortniczuk byli w piątek gośćmi Porannej rozmowy Gazeta.pl. Rozmawiali o byłym prezesie Lotosu, sprawie Srebrnej oraz o statusie Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

W studio Gazeta.pl pojawili się dziś dwaj politycy - Krzysztof Brejza - poseł PO oraz Kamil Bortniczuk poseł i rzecznik partii Porozumienie. 

Krzysztof Brejza: Państwo PiS potraktowało b. prezesa Lotosu jak przedmiot

Politycy komentowali m.in. publikację "Dziennika Gazety Prawnej" - wywiad z byłym prezesem spółki Lotos, Paweł Olechnowiczem. "Okazuje się jednak, że każdego człowieka to państwo może potraktować nie fair. Tak powiedziałem w sądzie: nie fair. Choć powinienem powiedzieć, że jak szmatę. To jest dla mnie bardzo ciężkie" - czytamy w "DGP".

Państwo PiS potraktowało byłego prezesa Lotosu jak przedmiot, aby przykryć inną aferę. Prezes zarządzał firmą od wielu lat, eksperta, nie nominanta. Cała ta mechanika przemysłu pogardy działa. Cel jest jeden: że mamy do czynienia z ogromną aferą. Przykra sprawa

- skomentował poseł Brejza. Kamil Bortniczuk stwierdził, że nie ma czegoś takiego jak "rząd PiS" albo "państwo PiS". - Mamy rząd polski - mówił. 

Rzecznik partii Porozumienie powiedział, że jego zdaniem zatrzymanie byłego prezesa spółki Lotos nie było "pokazówką" - jeśli były podstawy do zatrzymania i postawienia zarzutów, trzeba było działać. Dodał, że nie dziwią go gorzkie słowa, które powiedział Olechnowicz, ponieważ zdaniem Bortniczuka każdy byłby w takiej sytuacji rozgoryczony.

Olechnowicz oczekiwał, że będzie traktowany inaczej niż reszta Polaków. Wszyscy są równi wobec prawa. To że ktoś był prezesem jakieś spółki nie ma żadnego znaczenia

- dodał poseł Bortniczuk.

Kamil Bortniczuk: W relacji między PiS a Srebrną nie było łamania prawa

Posłowie zostali zapytani również o kontrowersje związane ze spółką Srebrna.

Mam taką radę dla opozycji: jeśli jesteście przekonani, że poseł Jarosław Kaczyński jest oszustem albo przestępcą - proszę to powiedzieć wprost. Wtedy prezes PiS będzie miał okazję dochodzić swoich praw na drodze sądowej

- mówił poseł Zjednoczonej.

Między posłami doszło do spięcia dotyczącego tego, czy Jarosław Kaczyński zarządza spółką Srebrna czy nie. Kamil Bortniczuk podkreślał, że to kłamstwo, Krzysztof Brejza był innego zdania. Uważa, że prezes PiS ma bardzo duży wpływ na interesy spółki. Krzysztof Brejza mówił, że "chodzi o posła, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie sądów czy mediów".

Partia nie jest od tego, aby budować wieżowce

- powiedział Brejza.

I się tym nie zajmowała. W tym, że w spółce Srebrnej znajdują się osoby ze środowiska PiS, nie ma nic złego. Na pewno nie złamano prawa w relacji między partią a spółką - to mówię z całą pewnością

- odpowiedział Bortniczuk.

Bortniczuk: Kaczyński to mąż stanu, Brejza: Mąż stanu w masce

Jarosław Kaczyński jest mężem stanu. Dba o to, aby po jego odejściu z polityki, została instytucja, która będzie broniła najważniejszych wartości. Prezes Kaczyński nie myśli o tym, aby zbudować sobie piękny dom, kupić jacht i wyjechać na wakacje, ale o tym, aby przyszłe pokolenia mogły być kształtowane zgodnie z pewnymi standardami

- kontynuował poseł Zjednoczonej Prawicy.

Z opinią tą nie zgodził się Krzysztof Brejza:

Mąż stanu działał tak, aby chciał stworzyć imperium finansowe, ale tak, aby spółka działała po cichu. Bo ten mąż stanu dział w masce - ludzie mają myśleć, że jest biedny, nieporadny, nie zajmujący się finansami, nie posiadający konta. A tak naprawdę chodziło o duże, duże pieniądze.
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (127)
Kamil Bortniczuk: Jarosław Kaczyński to mąż stanu. "Mąż stanu w masce" odpowiada Krzysztof Brejza
Zaloguj się
 • grzegorz-g1953

  Oceniono 39 razy 39

  Mąż stanu? To chyba jakieś żarty. Dziad stanu, kombinator stanu. Nie ma jachtu, bo nie ma pojęcia jak go używać, ale chce mieć wieżowce. Taki skromny dziadziuś.

 • def11

  Oceniono 29 razy 29

  Kaczyński tak Srebrną jak i państwem zarządza poprzez słupy.
  "Mąż stanu" :) Raczej cwaniak który całe życie, dzięki swojej pozycji politycznej, ślizga na majątku publicznym, ciemnemu ludowi sprzedając opowieści o "odnowie moralnej narodu" itp, a sam otoczony TW Ryśkami ..

  ps. Jedno jest pewne , prezes tupet ma nieprawdopodobny

 • glencok

  Oceniono 22 razy 22

  Układ na układzie. Niezapłacone faktury za pracę Austriaka dla Srebrnej, miliardy wypompowane ze SKOKÓw, tysiące pisiewiczów obsadzonych od sprzątaczek do prezesów, sitwa partyjno-finansowa. Jeszcze Kaczyński bezczelnie ustawiający Austriaka: Nie zapłacimy, idź sobie do sądu.
  I jeszcze pełno współpracowników UBecji przyklejonych nie gdzieś na uboczu tylko do najważniejszych ludzi w pisie. I to nie przypadkiem, tylko idiota może wierzyć że Kaczyński czy macier ie wiedzą jaką przeszłość mają ludzie którzy od lat sa obok nich

 • vito60

  Oceniono 16 razy 16

  Bortniczuk, młody, wykształcony a jednak bezideowy szmaciarz. Kaczyńskiemu powinowaty zarzuca oszustwo i wymuszenie łapówki. Kaczyński go nie oskarża o pomówienie, skarży GW o publikacje, relacjonowanie sporu. Przecież Bortniczuk doskonale wie, że prokuratura i sam Jaro postępują wbrew zasadom, a mimo wszystko uparcie zaprzecza faktom. Rośnie nowe pokolenie wazeliniarzy bez charakteru. Wstyd.

 • remo29

  Oceniono 14 razy 14

  Nie kupił sobie jachtu, znaczy uczciwy? Jak proboszcz, co tylko obmacywał, a nie zgwałcił.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 13 razy 13

  Kaczyński mężem stanu. A Kryśka P. pierwszą damą.
  Na ten stan psychiatria już dawno ma nazwę.

 • Oceniono 11 razy 11

  Jak możecie jak możecie podłość ludzka nie zna granic, chłopina chodzi w starym garniturze w podartych butach a temu chcą jacht niby wcisnąć, dla niego liczą się tylko kotki i naród dobro narodu!!

 • jurek4491

  Oceniono 11 razy 11

  Prezes jest skończony .
  Cały PiS i tak zwani niezależni dziennikarze ( czytaj plankton ) dwoją się i troją żeby go wybielić .

 • maciek76

  Oceniono 11 razy 11

  Nie chce jachtu łamaga tylko wieżowce - symboliczne bliźniaki i synekurę dla partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX