"Wiadomości" TVP w głównym wydaniu pokazały przeterminowany sondaż. PiS wygrywa

"Wiadomości" TVP1 pokazały sondaż poparcia dot. wyborów do Parlamentu Europejskiego. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden szczegół dotyczący tego badania. Brakuje ważnego gracza.
Zobacz wideo
PiS liderem najnowszego sondażu poparcia partii w wyborach do PE. Badanie przeprowadziła Kantar Public. Gdyby wybory odbywały się w lutym, partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 37 proc. poparcie, na PO zagłosowałoby 20 proc. a na Wiosnę 10. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego

- mówiła w "Wiadomościach" TVP1 prowadząca Edyta Lewandowska. Sondaż przedstawiony w TVP jako "najnowszy" jest już o tyle przeterminowany, że nie uwzględniono w nim Koalicji Europejskiej, która zawiązuje się na potrzeby wyborów do PE. PO nie startuje więc osobno, ale razem z SLD, partią Teraz, Zielonymi, a być może też z Nowoczesną i PSL (te dwa ostatnie ugrupowania jeszcze nie zdecydowały, ale rozważają taką opcję). 

Sondaż na wybory do Parlamentu Europejskiego bez KE

Kantar Public przeprowadził swoje badanie 8-13 lutego. Kiedy powstała Koalicja Europejska? Apel o jej uformowanie jest datowany na 1 lutego. Podpisała go grupa byłych premierów i szefów MSZ. 16 lutego do Koalicji Europejskiej przyłączyło się SLD. 17 lutego dołączyli Zieloni. Partia Teraz zrobiła to 18 lutego. Władze Nowoczesnej i PSL mają wkrótce podjąć decyzję.

Z kolei w nowym sondażu IBRiS dla Radia ZET (przeprowadzonym w dniach 18-19 lutego) Koalicja Europejska poszerzona o Nowoczesną i PSL zdobyła 38,5 proc. głosów, zaś PiS 34,7 proc. głosów.

Więcej o:
Komentarze (189)
"Wiadomości" TVP w głównym wydaniu pokazały nieaktualny sondaż. "PiS liderem"
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 63 razy 49

  Wiadomości , kłamały , kłamią i będą kłamać - jeszcze 8 miesięcy DAMY RADĘ to wytrzymać .

 • mistermadmat

  Oceniono 54 razy 44

  K urwa niedługo wybory .. czy miernoty z tvpis zastanawiały się że zostanie im zbieranie puszek ?

 • caius1

  Oceniono 40 razy 28

  Jeżeli już Q-rwizja pokazuje sondaż z którego wynika, że KE i Wiosna mają razem więcej niż PiS to znaczy na Nowogrodzką właśnie jada transporty pampersów (dla dorosłych).
  NiePiS

 • robertczajka

  Oceniono 30 razy 22

  Najbardziej irytujące jest to że Cała banda Trolli z pisuaru jest opłacana z naszych podatków pieniądze zamiast na szkoły szpitale drogi idą na tą gebelsowska propagandę Ale mam nadzieję że to się skończy już niedługo w tym roku że znowu będziemy należeli do cywilizowanego świata✌✌✌

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 32 razy 22

  Holecka, łap ile możesz, bo twoje miesiące w tvpiss są policzone. :D

 • stach_79

  Oceniono 29 razy 21

  Ciagle nie odwazyli sie podac 150%... przeciez ciemny lud by to kupil. Kazdy kto oglada Wiadomosci ma nie po kolei pod sufitem. Wierutne klamstwa!

 • pan.szklanka

  Oceniono 34 razy 20

  Dobry wieczór. Prezentujemy sondaż sprzed nagrań, na których Kaczyński oszukuje własną rodzinę...

 • czechy11

  Oceniono 23 razy 15

  Niech produkują te brednie będą bardziej skamleć na jesień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX