Biedroń uderza w PiS "leśnymi dziadkami". Bruksela "to nie dom spokojnej starości"

Robert Biedroń wywołał burzę swoim wpisem na Twitterze, który miał być złośliwym podsumowaniem jedynek PiS na wybory do Parlamentu Europejskiego. Zgodnie skrytykowali go m.in. RPO, posłowie PO i Nowoczesnej, a także były szef MSZ. Radosław Sikorski postanowił pójść krok dalej i wytknął Biedroniowi siwiznę.
Zobacz wideo

Są takie scenariusze, których nikt by nigdy nie napisał. Dzisiaj bowiem, zgodnie, politycy opozycji stanęli... w obronie PiS i wspólnie zaatakowali jedną osobę. Zresztą nie tylko oni, a wszystko za sprawą jednego tweeta Roberta Biedronia.

Na koncie na Twitterze lidera partii Wiosna pojawił się bowiem wpis, będący komentarzem niedawno ogłoszonych jedynek PiS na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Myślałem, że dinozaury wyginęły! PE to nie dom spokojnej starości! Leśne dziadki na płatnych wczasach. Mówię nie! Skończmy z dziadostwem w polskiej polityce

- napisał Biedroń, i rozpętała się burza. Sformułowania takie jak "dom spokojnej starości", "leśne dziadki", "dziadostwo", skrytykował Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Jak wskazał:

To ma być standard debaty publicznej? Konrad Adenauer został kanclerzem w wieku 73 lat. I przyniósł RFN wiosnę, która trwała przez kolejne 14 lat jego życia

Posłowie opozycji w obronie PiS

Na tym jednak nie koniec. Wcześniej, wspomniani politycy PO, a także Nowoczesnej, uderzyli w Biedronia, podnosząc, że to pogardliwe podejście, aroganckie, choć przecież to właśnie Wiosna miała przynieść nową jakość w polityce.

Krok dalej w personalnej wycieczce poszedł były szef MSZ Radosław Sikorski i wytknął Biedroniowi... siwe włosy. Hanna Lis przypomniała za to, że lider Wiosny w tym roku skończy 43 lata. "To już będzie 'dziadostwo' czy jeszcze wiosna?" - dopytywała.

Rykoszetem od Biedronia, co już powoli staje się normą, oberwał dziennikarz Onetu Kamil Dziubka. Po krytyce wpisu lidera Wiosny został - jako kolejny już dziennikarz na Twitterze - zablokowany.

Sam Biedroń kilka godzin po zamieszczeniu wpisu postanowił się bronić tymi słowami:

Bycie "leśnym dziadkiem", "dinozaurem" - nie ma nic wspólnego z płcią czy metryką. To stan umysłu i poziom kompetencji (a raczej ich braku). My do Parlamentu Europejskiego idziemy pracować, a nie w nagrodę za lojalność wobec jednej czy drugiej partii

Dołączył do tego słynne nagranie z byłą premier, obecnie wicepremier, Beatą Szydło, gdy ta była pytana o to, w którym roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (302)
Robert Biedroń o "leśnych dziadkach" i "dziadostwie". Komentarze do wpisu lidera partii Wiosna
Zaloguj się
 • starystormy

  Oceniono 72 razy 64

  brak znajomosci jezykow, brak doswiadczenia i z reguly spier...lone sprawy w kraju - oto klasyczny polski kandydat do europarlamentu

 • owca888

  Oceniono 66 razy 52

  Nie wiem, o co ta gooownoburza. Ja to odczytałam w kontekście emerytury politycznej i uważam, że ma rację. To wielka EWAKUACJA, która powinna budzić sprzeciw.
  Wkurza mnie ostatnio biedroniowy narcyzm, ale bez przesady z tą hiperpoprawnością.
  Czas białych rękawiczek się skończył, sytuacja jest zbyt dramatyczna dla naszego kraju.

 • farsizm

  Oceniono 52 razy 44

  Nie wydaje mi się, żeby Biedroń swym wpisem wytykał wiek ale motywacje "jedynek" PISowskich. Wszyscy wiemy po co oni tam kandydują. Nie bądźmy hipokrytami i nie udawajmy, że nie widzimy hipokryzji PISu.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 50 razy 40

  Dokładnie to samo chciałem napisać co Biedroń, leśnym dziadkiem można już być w wieku 18 lat i nic do tego nie ma metryka, nie mówiąc już o tym że PiS pcha się do instytucji której jego rozmodlone mohery zwyczajnie nie rozumieją...
  PS jak się mają ww stwierdzenia Biedronia do robactwa, drugiego sortu i zdradzieckich mord

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 68 razy 36

  Powiem tak - atak na Biedronia "opłaca" się wszystkim. No to mamy, co mamy. PO broni PiS. Buahaha

 • szybka.konopia

  Oceniono 51 razy 35

  Wydawało mi się, że metafora Biedronia dla średnio inteligentnego publicysty jest czytelna. Biedroniowi raczej nie chodziło o starość fizjologiczną, tylko o starość polityczną. O wysyłanie do Brukseli zużytych postaci, które nie nadają się już na rynek polityki krajowej.

 • wielokropek

  Oceniono 36 razy 30

  Robert ma zupelnie racje! Wszyscy, ktorzy juz nie sa potrzebni PiSowi sa wysylani wlasnie do Brukseli. I nie chodzi o wiek, ale o zaslugi dla partii I zupelna bezuzytecznosc w nastepnych etapach.
  PO znalazla powod, by sie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX