200 zakładek za prawie 40 tys. zł. Kancelaria Prezydenta tłumaczy: "Srebrne, zdobione krzemieniem"

Rozwiązała się zagadka zakładek do książek za 37,8 tysiąca złotych, które zamówiła Kancelaria Prezydenta. Nie były to byle jakie zakładki - kupiono ich zaledwie 200 sztuk. Za każdą zapłacono po 189 zł.
Zobacz wideo

W ubiegłym roku opisywaliśmy na Gazeta.pl wydatki Kancelarii Prezydenta - kwota do rozdysponowania to 210 mln zł, a pieniądze przeznaczano m.in. na komiks (50 tys. zł), spoty w TVP (104 tys. zł), wykonanie czepka ludowego (1,2 tys. zł) czy też zakładki do książek (37,8 tys. zł).

Wspomniane zakładki do książek za 37,8 tys. zł zwróciły uwagę jednego z internautów, który po prostu sobie nie darował i postanowił wypytać Kancelarię Prezydenta o szczegóły tego zakupu. W środę podzielił się na Facebooku odpowiedzią.

Jak wskazała Kancelaria Prezydenta:

Zamówiono 200 sztuk srebrnych zakładek do książek zdobionych krzemieniem pasiastym, orzełkiem z okresu 20-lecia międzywojennego oraz napisem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w dedykowanych opakowaniach

To, jak łatwo policzyć, oznacza, że każda z zakładek kosztowała 189 zł. Niestety, nie ma zdjęć zamówionych przedmiotów. "Wizualizacja zakładek nie była przedmiotem umowy i nie stanowiła załącznika do niej" - wskazano.

Więcej o: