PiS wycofuje się z zapowiadanej przez Mazurek "uchwały ws. odpowiedzialności za Holokaust"?

Niecały tydzień temu rzecznik PiS Beata Mazurek zapowiedziała "uchwałę ws. skandalicznych wypowiedzi w czasie szczytu bliskowschodniego". Jak donosi reporter RMF FM, dziś pomysł ten nie pojawił się nawet na posiedzeniu klubu.
Zobacz wideo

Niecały tydzień temu, po słowach Netanjahu, który podczas wizyty w muzeum Polin miał powiedzieć, że "Polacy pomagali zabijać Żydów podczas II wojny światowej", rzecznik PiS Beata Mazurek zapowiedziała uchwalenie specjalnej uchwały ws. niedopuszczalnych wypowiedzi, które padły podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie.

- Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za holokaust wz. z niedopuszczalnymi wypowiedziami które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej - napisała wówczas na Twitterze.

PiS wycofuje się bez komentarza

Najbliższe posiedzenie Sejmu miało miejsce dzisiaj. Kolejne odbędą się jutro i pojutrze. Tymczasem, jak donosi Patryk Michalski z RMF FM "PiS wycofuje się z przyjęcia uchwały w sprawie skandalicznych wypowiedzi w czasie szczytu bliskowschodniego". Według reportera "zapowiedź Beaty Mazurek była krytykowana w PiS, bo uchwała nie ma żadnej mocy prawnej" a  "temat nie pojawił się na posiedzeniu klubu".

"Tylko po co rzucać słowa na wiatr?" - pyta dziennikarz.

Więcej o:
Komentarze (142)
PiS wycofuje się z zapowiadanej przez Mazurek "uchwały ws. odpowiedzialności za Holokaust"?
Zaloguj się
 • laszczyny

  Oceniono 41 razy 39

  Cały świat na was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.

 • marymania

  Oceniono 35 razy 35

  Mazurek co dużo szczeka, mało mleka daje. LOL

 • benekkub

  Oceniono 31 razy 31

  PIS znowu oglasza sukces

 • ks.pedofil

  Oceniono 29 razy 27

  Wstali z kolan. Mysle, ze zlota zasada w polityce jest najpiewrw myslenie potem otwieranie ust. W tym przypadku jest zupelnie odwrotnie. Byloby to smieszne tylko wtedy gdyby nie dotyczylo Polski.

 • def11

  Oceniono 26 razy 26

  Żadnej strategii, panika, od burty do burty, jak dzieci we mgle. To nie III rzędne państwo afrykańskie, a 6 co do wielkości i potencjału państwo UE.
  DRAMAT

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX