PiS wycofuje się z zapowiadanej przez Mazurek "uchwały ws. odpowiedzialności za Holokaust"?

Niecały tydzień temu rzecznik PiS Beata Mazurek zapowiedziała "uchwałę ws. skandalicznych wypowiedzi w czasie szczytu bliskowschodniego". Jak donosi reporter RMF FM, dziś pomysł ten nie pojawił się nawet na posiedzeniu klubu.
Zobacz wideo

Niecały tydzień temu, po słowach Netanjahu, który podczas wizyty w muzeum Polin miał powiedzieć, że "Polacy pomagali zabijać Żydów podczas II wojny światowej", rzecznik PiS Beata Mazurek zapowiedziała uchwalenie specjalnej uchwały ws. niedopuszczalnych wypowiedzi, które padły podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie.

- Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za holokaust wz. z niedopuszczalnymi wypowiedziami które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej - napisała wówczas na Twitterze.

PiS wycofuje się bez komentarza

Najbliższe posiedzenie Sejmu miało miejsce dzisiaj. Kolejne odbędą się jutro i pojutrze. Tymczasem, jak donosi Patryk Michalski z RMF FM "PiS wycofuje się z przyjęcia uchwały w sprawie skandalicznych wypowiedzi w czasie szczytu bliskowschodniego". Według reportera "zapowiedź Beaty Mazurek była krytykowana w PiS, bo uchwała nie ma żadnej mocy prawnej" a  "temat nie pojawił się na posiedzeniu klubu".

"Tylko po co rzucać słowa na wiatr?" - pyta dziennikarz.

Więcej o: