Mazurek odcina się Schetynie: "Średnie poparcie dla PiS to 40 proc., dla POst-KOmuny około 23 proc."

"PiS już wie, że przegra" - napisał Grzegorz Schetyna po ogłoszeniu "jedynek" PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Średnie poparcie dla PiS to 40% dla POst-KOmuny około 23 proc." - odgryzła się na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Zobacz wideo

Wczoraj PiS podał nazwiska kandydatów i kandydatek do Parlamentu Europejskiego, którzy znajdą się na pierwszych miejscach list wyborczych. Wśród nich znajdują się czołowi politycy partii rządzącej, w tym m.in. Beata Szydło, Joachim Brudziński czy Anna Zalewska.

Na decyzje Komitetu Politycznego PiS zareagowała Platforma Obywatelska.

Schetyna na Twitterze: "Akcja Ewakuacja PiS rozpoczęta"

"PiS już wie, że przegra" - napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna. Według przewodniczącego PO "Taśm Kaczyńskiego i afery PiS" nie da się obronić, dlatego "Ministrowie słabego premiera Morawieckiego uciekają do Brukseli". "Akcja Ewakuacja PiS rozpoczęta" - ogłosił polityk.

Beata Mazurek natychmiast odparła zarzuty PO i postanowiła postawić narrację opozycji na głowie, publikując na Twitterze komentarz będący lustrzanym odbiciem wypowiedzi Schetyny. "PO wiedziała w 2014, że przegra wybory do sejmu. Afery PO nie dały się obronić. Slaby premier Tusk uciekł do Brukseli zabierając skompromitowaną min. Bieńkowską i Grasia" - napisała wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS na Twitterze. "Akcja Ewakuacja to autorski projekt PO zrealizowany przez ich premiera w 2014" - skwitowała.

Mazurek ostro odgryzła się Schetynie

Ale na jednym ostrym tweecie się nie skończyło. Rzeczniczka PiS w wymianie zdań z liderem PO poszła jeszcze dalej: "Pan Schetyna daleko już odleciał i wkrótce opuści Układ Słoneczny. Średnie poparcie dla PIS to 40% dla POst-KOmuny około 23 proc. Mamy mocnych kandydatów, którzy będą pracować i głosować dla dobra Polaków, a wasi za sankcjami wobec Polski" - napisała na Twitterze Mazurek.

Więcej o: