Posłanka PO o minister Annie Zalewskiej: Jak Pani śmie uciekać do Parlamentu Europejskiego?

- Jak Pani śmie uciekać do Parlamentu Europejskiego? - pytają komentatorzy Annę Zalewską. Minister Edukacji Narodowej będzie jedynką PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wczoraj PiS opublikowało listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wśród kandydatów jest m.in. Beata Szydło, Joachim Brudziński oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska. To właśnie jej kandydatura wywołała najostrzejsze komentarze.

- Dajmy jedynkę dla Anny Zalewskiej -„jedynki” do PE - napisał na Twitterze Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Posłanka PO nie ma dobrego zdania o minister Zalewskiej  

- Jak Pani śmie uciekać do Parlamentu Europejskiego? - zapytała Zalewską na Twitterze Kinga Gajewska, posłanka PO z Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

- Powinna Pani wziąć odpowiedzialność za deformę edukacji. Zaledwie 4 miesiące po ewakuacji PiS, do pierwszej liceum pójdą dwa roczniki! 700 tys. upchniętych uczniów, którzy będą szli programem 3 i 4 letnim! - pisze oburzona posłanka.

Wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja. Daty strajku nauczycieli nie są jeszcze znane, ale jest prawdopodobne, że odbędzie się on w trakcie egzaminów maturalnych, które będą miały miejsce na początku maja. 

Więcej o: