Znani są kolejni kandydaci PiS do Europarlamentu. M.in. Lichocka i Szynkowski vel Sęk

Joanna Lichocka i Szymon Szynkowski vel Sęk wystartują z wielkopolskiej listy PiS do Parlamentu Europejskiego. O miejsce w PE powalczy też Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz wideo

Według ustaleń portalu niezalezna.pl Joanna Lichocka wystartuje z trzeciego, natomiast wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk z czwartego miejsca wielkopolskiej listy. Obecny europoseł Zbigniew Kuźmiuk dostał z kolei "trójkę" na Mazowszu.

Kandydaci PiS do Europarlamentu. Startuje też Lichocka

We wtorek po posiedzeniu przy Nowogrodzkiej Beata Mazurek poinformowała o "jedynkach" i "dwójkach" na listach PiS do Europarlamentu. W wyborach do PE wystartują m.in.: Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Zdzisław Krasnodębski, Beata Mazurek, Anna Zalewska, Beata Kempa i Joachim Brudziński. Pełną listę kandydatów PiS z miejsc biorących znajdziesz TUTAJ.

Ponadto rzeczniczka PiS podała również, że szefem sztabu w kampanii do Parlamentu Europejskiego został jednogłośnie wybrany europoseł Tomasz Poręba. Polityk był szefem sztabu wyborczego również podczas wyborów samorządowych.

Więcej o: