Mosbacher gani wypowiedź Kaca. "Między sojusznikami nie ma miejsca na obraźliwe komentarze"

Ambasador USA Georgette Mosbacher zabrała głos ws. ostatnich napięć między Polską a Izraelem. Słowa szefa MSZ Izraela nazwała "obraźliwym komentarzem", a obydwa kraje "bliskimi sojusznikami".
Zobacz wideo

Od szczytu bliskowschodniego w Warszawie minął niecały tydzień, ale po nim tematem przewodnim stał się spór polsko-izraelski.

Wszystko za sprawą Israela Kaca, pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela, który powiedział m.in., że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

To pociągnęło za sobą lawinę zdarzeń - m.in. polscy dyplomaci, w tym premier Mateusz Morawiecki, zrezygnowali ze wzięcia udziału w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu, a szczyt został odwołany. Polska domaga się przeprosin za te słowa.

Mosbacher: Między bliskimi sojusznikami nie ma miejsca na takie komentarze

Głos w sprawie polsko-izraelskiego sporu zabrała ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. Na swoim koncie na Twitterze napisała:

Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze jak wczorajsza wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Kaca
Zobacz wideo
Więcej o: