Kampanię PiS do europarlamentu poprowadzi Tomasz Poręba. "Sprawdził się w ostatnich wyborach"

Według nieoficjalnych informacji PAP europoseł PiS Tomasz Poręba poprowadzi kampanię wyborczą PiS do Parlamentu Europejskiego. Znamy też nazwiska kandydatów i kandydatek PiS w eurowyborach.
Zobacz wideo

Jak powiedział PAP polityk ze ścisłego kierownictwa PiS, Tomasz Poręba "świetnie sprawdził się w roli szefa sztabu podczas ostatnich wyborów samorządowych", w których Zjednoczona Prawica wygrała w dziewięciu sejmikach wojewódzkich (ostatecznie objęła władzę w 8 z nich). Poręba będzie mógł formalnie objąć funkcję szefa sztabu wyborczego, po tym jak Komitet Polityczny PiS przyjmie w tej sprawie uchwałę. Prawdopodobnie, będzie to miało miejsce we wtorek.

Polityk PiS poinformował również, że w sobotę odbędzie się konwencja PiS, podczas której mają zostać przedstawione kolejne propozycje programowe przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Szydło, Zalewska i Kempa wybierają się do Brukseli

Nieoficjalnie znamy już nazwiska kandydatów PiS w eurowyborach. Z obecnych europarlamentarzystów na listach wyborczych mają się znaleźć m.in.: Ryszard Legutko, Jadwiga Wiśniewska, Ryszard Czarnecki, Zbigniew Kuźmiuk oraz właśnie Poręba.

Kandydować do europarlamentu będą również m.in. wicepremier Beata Szydło, szefowa resortu edukacji Anna Zalewska i minister w KPRM Beata Kempa.
Nieoficjalne doniesienia ws. startu Szydło, Kempy i Zalewskiej pojawiły się w mediach już kilka dni temu.

Wybory do PE odbędą się 26 maja.

Więcej o: