Spór polsko-izraelski. Paweł Kukiz: "Czaputowicz powinien oddać się do dyspozycji premiera"

Paweł Kukiz powiedział, że Jacek Czaputowicz powinien oddać się do dyspozycji premiera, a ten powinien zadecydować, czy powinien on stracić posadę. Chodzi napięte stosunki pomiędzy Polską a Izraelem.

Paweł Kukiz był gościem programu "Polityka na Ostro" w Polsat News. Lider partii Kukiz'15 powiedział, że jego zdaniem przeprosiny ze strony Izraela to za mało, a szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powinien oddać się do dyspozycji premiera Mateusza Morawieckiego. 

Paweł Kukiz o stosunkach polsko-izraelskich: "Przepraszam" to za mało

- Wie pani, jak ja słyszę, wnuk zamordowanego w Auschwitz przez Niemców - podkreślam, przez Niemców został zamordowany mój dziadek, który przeżył tam ledwie kilka miesięcy - że ja wyssałem z mlekiem jego córki antysemityzm, to jest jakiś horror. I co ma teraz przyjść ta osoba, która mnie teraz obraża - pół biedy, że mnie, ale i moją matkę - to nic się nie stało, przepraszam? - powiedział Paweł Kukiz. 

Lider Kukiz'15 podkreślił, że ma bardzo poważne zarzuty do polskiej dyplomacji. Uważa on, że organizacja szczytu bliskowschodniego była błędem. Zdaniem Pawła Kukiza podczas szczytu bliskowchodniego nie osiągnięto nic konkretnego w sprawie bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. -  Po co był ten szczyt? Czy po to, żeby przyjechali nasi żydowscy przyjaciele, napluli nam na dywan i wyjechali, czy po to, żeby Polska otrzymała gwarancję ochrony ze strony USA? - zastanawiał się Paweł Kukiz.

Zapytany o to, czy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powinien stracić posadę, powiedział, że jego zdaniem powinien oddać się do dyspozycji premiera, a Mateusz Morawiecki powinien zadecydować, czy "taki minister jest godny bycia ministrem RP".

Spór między Polską a Izraelem. "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki"

Przypomnijmy, że konflikt między Polską a Izraelem rozgorzał na dobre po słowach pełniącego obowiązku izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Kaca, który powiedział m.in. że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Po tej wypowiedzi polscy dyplomaci zrezygnowali z udziału w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej, organizowanym przez Izrael, a sam szczyt został odwołany. Strona polska oczekuje od Izraela przeprosin.

Więcej o:
Komentarze (84)
Spór polsko-izraelski. Paweł Kukiz: "Czaputowicz powinien oddać się do dyspozycji premiera"
Zaloguj się
 • kiesier

  Oceniono 28 razy 22

  Paweł - oddaj się do dyspozycji psychiatry.

  Czaputowicz jest pionkiem i dozorcą. Główny wódz i strateg poszedł w deweloperkę i ma dyplomację w du..dzie. Waszczu ma wrócić czy wybiorą innego sołtysa?

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 12

  Na zasadzie, Czaputowicza oddam w dobre ręce?
  Morawiecki jak wszystkie pisiorki, nie decyduje nawet o kolorze gatek.

 • jurek4491

  Oceniono 13 razy 11

  Kukiz nie gorączkuj się , w jesieni pogonimy wszystkich i dokonamy " deszmatyzacji " całego PiS-u i z kontem emerytalnym w kwocie 0,00 zł . tak jak oni zrobili z policjantami - od tego jest sąd a nie samozwańcza zgraja .

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 11

  No, czas na danie glosu nadszedl i lizanie kaczego kupra!

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 10

  Kukiz nadal świruje (a może to tylko kac) i udaje, że nie wie kto w Polsce o obsadzie stanowisk decyduje...

 • stef0909

  Oceniono 10 razy 8

  Swir zaryczał!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX