Marek Suski stawia ultimatum Izraelowi. "Domagamy się przeprosin, bo to haniebne słowa"

Marek Suski zapowiedział, że jeżeli Izrael nie wystosuje odpowiednich przeprosin, w stosunkach polsko-izrealskich może nastąpić ochłodzenie. "Nie możemy sobie pozwolić na to, żebyśmy byli szkalowani na arenie międzynarodowej" - powiedział szef gabinetu politycznego premiera w rozmowie w Polsat News.
Zobacz wideo

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski był we wtorek gościem Polsat News. Odniósł się do pytania o pomysł, by Israela Kaca pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela uznać za persona non grata. Pomysł taki wysunął lider partii Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Marek Suski: pomiędzy Polską a Izraelem może nastąpić "ochłodzenie stosunków"

Paweł Kukiz ma takie pomysły bardzo często ekstremalne. Rzeczywiście głupie rasistowskie słowa padły z ust ministra, ale to jeszcze chyba nie jest powód, aby wyciągać tak daleko idące konsekwencje. Natomiast rzeczywiście domagamy się przeprosin. Bo to haniebne słowa, które padły, które paść nie powinny - powiedział szef gabinetu politycznego premiera.

Marek Suski zaznaczył jednocześnie, że jeżeli Izrael nie wystosuje odpowiednich przeprosin, w stosunkach polsko-izraelskich rzeczywiście może nastąpić "ochłodzenie". Zapytany o to, na czym owo ochłodzenie miałoby polegać, odpowiedział: "Zobaczymy". – Mam nadzieję, że z tamtej strony przyjdzie refleksja, tym bardziej, że nawet różne organizacje żydowskie potępiły tego typu wypowiedzi i zachowania – dodał Suski. 

Zdaniem szefa gabinetu politycznego premiera słowa, które padły z ust Israela Kaca są związane z trwającą w Izraelu kampanią wyborczą. Zdaniem Suskiego, „tak jak i u nas jest trochę walka na noże”, przez co politycy mówią głupstwa. 

Spór między Polską a Izraelem. "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki

Israel Kac, pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela, komentując rosnące napięcie pomiędzy Polską a Izraelem wywołane słowami premiera Beniamina Netanjahu na temat udziału Polaków w Holocauście, powiedział w poniedziałek m.in., że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Po jego wypowiedzi polscy dyplomaci zrezygnowali z udziału w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej, a szczyt, którego organizatorem był Izrael, został odwołany. Strona polska oczekuje od Izraela stosownych przeprosin. 

Więcej o:
Komentarze (267)
Marek Suski stawia ultimatum Izraelowi. "Domagamy się przeprosin, bo to haniebne słowa"
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 64 razy 52

  Zaczyna się. A właściwie już zaczęło.
  Nowa kampania, nowy ... wróg. Bardzo dobry wróg. "Przykrywa" wszystkie afery.
  W poprzedniej kampanii wrogiem była PO.
  Teraz będziemy potępiać Izrael, zamiast rozliczać ministrów i aferzystów.
  Kłótnia dyplomatyczna nie skróci kolejek do lekarzy. Nie wybuduje dróg. Nie zlikwiduje smogu. Nie naprawi prawa, wojska i policji. Nie pomoże biednym niepełnosprawnym i ich opiekunom. Nie obniży horrendalnych podwyżek cen energii elektrycznej i cieplnej, wywozu śmieci, dostaw wody ...
  KRYZYSY DYPLOMATYCZNE TO PROBLEM MSZ A NIE SPOŁECZEŃSTWA !!!!!!!!!!!

 • falbor

  Oceniono 62 razy 50

  Jak podaje Wikipedia:
  Marek Witold Suski, Syn Janusza i Aliny. Absolwent Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych w Warszawie. Przez rok był zatrudniony w Teatrze Wielkim w Warszawie. Następnie do początku lat 90. pracował w zakładzie rzemieślniczym[1]. Od 1993 do 1996 kierował Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Tarczynie. W latach 1997–1999 był dyrektorem filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w Radomiu, następnie pracował w spółce akcyjnej „Srebrna”.

  Jak widać pana Mareczek posiada wybitne kwalifikacje w sprawach polityki zagranicznnej ;)))

 • krynolinka

  Oceniono 61 razy 43

  Cała Polska odetchnęła z ulgą. Nareszcie ktoś się postawił!
  Brawo Marek, a teraz niedyskretne pytanie jakiego koloru był klocek?

 • martha.wise

  Oceniono 42 razy 32

  Następny kretyn po Morawieckim.
  Jak się nie chce usłyszeć obelg to szczyt należy przygotować jak należy a nie "jakoś to będzie".
  Drugie po co debilny szczyt?

 • krzychzy

  Oceniono 34 razy 30

  A jeśli Izrael nie przeprosi to pan Suski przeprowadzi się do Telawiwu, zacznie uprawiać politykę...
  I to będzie prawdziwa zemsta ...!!!!

 • gandalf_czarny

  Oceniono 34 razy 28

  Marek Suski stawia ultimatum... Poleciałem do sklepu uzupełnić zapasy. Przecież to wojna. Potem przeczytałem jeszcze raz... Aha, Suski. I wszystko jasne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX