Beata Mazurek dementuje: Nie planowano narady w siedzibie PiS. "Prezes jest w Krakowie"

Beata Mazurek zdementowała informacje o tajnej naradzie w warszawskiej siedzibie PiS. Wedle doniesień medialnych spotkanie miało mieć miejsce w poniedziałek bez udziału premiera.
Zobacz wideo

- Absolutnie nie jest prawdą, że dzisiaj było czy będzie jakieś spotkanie na Nowogrodzkiej. Prezes jest dzisiaj w Krakowie. Zawsze 18 dnia miesiąca jest w Krakowie. Potem ma miejsce spotkanie w tamtejszej siedzibie partii - powiedziała Beata Mazurek w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości dodała, że spotkanie w krakowskim biurze partii także nie jest wyjątkowe, bo odbywa co miesiąc - biorą w nim udział ci, którzy uczestniczą we mszy w miesięcznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich. - Zawsze po mszy jest spotkanie w biurze w Krakowie, także to nie jest nic nadzwyczajnego - dodała.

O pilnej naradzie w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej poinformował portal DoRzeczy.pl. Dziennikarze serwisu podali, że termin wybrano specjalnie, bo tego dnia Mateusz Morawiecki, który jest na cenzurowanym, jest akurat poza Warszawą.

- Kaczyński ma osobisty żal do Morawieckiego, że doprowadził do takiego spięcia tuż przed początkiem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego - twierdził informator portalu. W tle spotkania miał być konflikt z Izraelem oraz krytyka konferencji bliskowschodniej.