Morawiecki stawia ultimatum. Jeśli nie będzie reakcji na słowa szefa MSZ, nie jedziemy na szczyt

Mateusz Morawiecki oświadczył, że Polska oczekuje stanowczej reakcji na wypowiedź szefa izraelskiej dyplomacji. - Jeżeli takiej reakcji po tamtej stronie nie będzie, to będziemy życzyli im jak najlepszych obrad, ale minister Jacek Czaputowicz również tam się nie uda - zapowiedział.
Zobacz wideo

W najbliższych godzinach zapadnie decyzja czy Polska wyśle kogokolwiek na dzisiejszy szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Wcześniej, po kontrowersyjnej wypowiedzi Benjamina Netanjahu swoją wizytę odwołał premier Mateusz Morawiecki.

Po tym jak pełniący obowiązki ministra spraw zagranicznych Israel Kac powiedział, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" po stronie polityków, zwłaszcza PiS, zapanowało oburzenie.

Podczas rozmowy z dziennikarzami w Raszynie Morawiecki oświadczył, że Polska oczekuje stanowczej reakcji strony izraelskiej na "karygodne, niedopuszczalne i rasistowskie" słowa Israela Kaca.

- Z mojej strony jest sprawa absolutnie oczywista i jeżeli takiej reakcji po tamtej stronie nie będzie, to będziemy życzyli im jak najlepszych obrad, ale minister Jacek Czaputowicz również nie uda się tam, na to spotkanie do Izraela. Zobaczymy niedługo, za dwie-trzy godziny się to rozstrzygnie - stwierdził premier.

- Będziemy walczyć o prawdę historyczną i o honor Polaków, którzy walczyli o wolność i życie swoje i wszystkich obywateli Polski - zacytowano Morawieckiego we wpisie na Twitterze Kancelarii Premiera.

Więcej o:
Komentarze (243)
Morawiecki stawia ultimatum. Jeśli nie będzie reakcji na słowa szefa MSZ, nie jedziemy na szczyt
Zaloguj się
 • m33h0w

  Oceniono 35 razy 27

  Pokaz siły dyplomatolstwa!
  Polska jeszcze nigdy w swojej historii nie była tak publicznie poniżana, upokarzana i lekceważona.
  Natychmiast odwołać nieudaczników z MSZ, ustalić winnych zgody na antypolski szczyt w Warszawie i przykładnie ukarać!

 • jurek4491

  Oceniono 32 razy 20

  To już jest koniec PiS-u , na arenie międzynarodowej ich nie było i nie ma , w kraju dostaną w d.pę od opozycji - SUPER to wszystko się układa .

 • piotr.koncewicz

  Oceniono 22 razy 18

  Panie Premierze. Nie reakcji a przeprosin na odpowiednim szczeblu. Znając realia wyjedziecie do Izraela a na miejscu będzie powtórka z rozrywki.
  Wyślijcie Panią Mazurek ona Żydów zagada tak jak broni Kaczyńskiego. Będą przekonani że sami się mordowali w czasie okupacji...

 • veni.vici

  Oceniono 23 razy 17

  Czaputowicz nie pojedzie do Izraela? Cóż, groźba jest naprawdę poważna...

 • falbor

  Oceniono 27 razy 15

  Panie premierza, a może gdyby swego czasu nie zaczął pan mówić o "jewish perpetrators", dzisiaj strona Izraelska nie akcentowałaby tak mocno "polish perpetrators of the Holocaust" ?

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 12

  To pisowskie "walczenie o prawdę historyczną i o honor Polaków" przynosi odwrotne skutki.
  Czy tu nie chodzi o pisowską prawdę>?

 • jokanda102

  Oceniono 23 razy 11

  Ale o co chodzi, przeciez wiadomo, ze Polacy rzeczywiscie mordowali Zydow po stodolach, nazwisko braci Laudanskich jest chyba powszechnie znane, nie tylko w Jedwabnem, ale daleko poza granicami kraju. Ojciec Grynberga tez zostal zamordowany przez polskiego rolnika, ktory 'zaopiekowal' sie krowa tego ukrywajacego sie Zyda. Takich przypadkow byly tysiace. Polacy slyszac o nich udaja, ze nic sie nie stalo, lub - tak jak teraz - domagaja sie przeprosin. Kosciol tez udaje, ze nigdy nie podsycal nienawisci i nie podzegal do przemocy... Mozemy chowac glowe w piasek, mozemy probowac zamiatac wstydliwe fakty pod dywan - ale na dluzsza mete zaprowadzi nas to DO NIKAD. Proponuje lekture na nastepne na nastepne NARODOWE CZYTANIE:
  Mordechaj Canin, 'Ruiny i zgliszcza'
  Ku refleksji!
  Faktem tez jest, ze politycy PiSu sa dramatycznie nieudaczni, a to nie polepsza sytuacji...

 • luki.wawa

  Oceniono 20 razy 10

  Moja córka dzisaj powiedziała ultimatum albo dostanie słodycze na siadanie albo nie pójdzie do pierwszej klasy. Zjadła owsiankę
  I pomaszerowała do szkoły. Ultimatum ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX