Adam Bielan wie, że Birgfellner kłamie. Skąd? "Jarosław Kaczyński powiedział, że to nieprawda"

Według Adama Bielana na "taśmach Kaczyńskiego" nie ma niczego, z czego Jarosław Kaczyński musiałby się tłumaczyć. Jednocześnie wicemarszałek Senatu jest przekonany, że Birgfellner, zeznając w prokuraturze, nie mówił prawdy.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w poniedziałek kopię dowodu wypłaty 50 tys. zł. Oryginał dokumentu jest jednym z dowodów w postępowaniu, które toczy się w sprawie negocjacji Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Z zeznań Austriaka, które "Wyborcza" opublikowała w piątek wynika, że Jarosław Kaczyński miał go przekonać do wręczenia 50 tys. zł Rafałowi Sawiczowi. To były ksiądz, który po śmierci abp. Tadeusza Gocłowskiego dołączył do rady Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Za pieniądze Sawicz miał podpisać uchwałę, która miała pozwolić na budowę wieżowca w Warszawie. Opublikowanie kopii dowodu wypłaty wicemarszałek Senatu Adam Bielan nazwał "kolejną wrzutką ze strony obrońców tego pana [G. Birgfellnera - red.]". - Skądś "Gazeta Wyborcza" ma te materiały - powiedział.

Bielan rozmawiał z Kaczyńskim o zeznaniach Birgfellnera

Bielan stwierdził też, że publikacje "Wyborczej" to "akcja czysto polityczna" i "atak na Jarosława Kaczyńskiego". - Ten człowiek nagrał dwie rozmowy z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Dwie rozmowy, na których nie pada żadne stwierdzenie, z którego Jarosław Kaczyński musiałby się tłumaczyć czy musiałby się wstydzić. A jakoś tych spraw nie nagrywa - stwierdził w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24.

Wicemarszałek ocenił, że zeznania Birgfellnera są nieprawdziwe. Na pytanie, skąd wie, że biznesmen kłamie, wicemarszałek odpowiedział: - Rozmawiałem z Jarosławem Kaczyńskim w tej sprawie. Jeśli mam do wyboru Jarosława Kaczyńskiego i Romana Giertycha, znając ich obu, zdecydowanie wybieram Jarosława Kaczyńskiego - powiedział, a później dodał: - Jarosław Kaczyński powiedział, że to nieprawda.

Więcej o:
Komentarze (374)
Adam Bielan wie, że Birgfellner kłamie. Skąd? "Jarosław Kaczyński powiedział, że to nieprawda"
Zaloguj się
 • erte2

  Oceniono 214 razy 214

  No, jeśli jarosław kaczyński powiedział że to nieprawda, to znaczy że to jest nieprawda. Bo przecież gdyby to była ptrawda to jarosław kaczyński powiedziałby że to prawda. Nieprawda?

 • lubicz56

  Oceniono 163 razy 163

  Jak Kaczyński stwierdzi, ze ziemia jest plaska to Bielan potwierdzi a Duda ochoczo podpisze odpowiednia ustaw. Taki klimat mamy.

 • menosky

  Oceniono 144 razy 144

  Dziękujemy panie Bielan za te słowa.
  Teraz już wszystko jasne.
  A tyle czasu żyliśmy w niepewności

 • grzegbaaaa

  Oceniono 117 razy 115

  Kiedyś zlapalem złodzieja na gorącym uczynku.
  Powiedział mi że to nie on.

 • treblig

  Oceniono 95 razy 93

  A najlepsze jest to że zaprzeczają wszyscy oprócz kłamczyñskiego. Bo kłamczyński wie co sie tam nagrało. I robi pod siebie ze strachu o to co się jeszcze mogło nagrać

 • aaz1

  Oceniono 82 razy 82

  "Gornik wpadł do szybu w kopalni, przerażeni koledzy nachylają się nad
  czeluścią...
  - Francik... żyjesz?!
  - Żyja - odpowiada Francik.
  - Mosz złomaną nogę?
  - Nii...
  - To może ręka?
  - Niii...
  - To dlaczego nie wychodzisz?!
  - Bo jeszcze lecaaa..."
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  wice muszą być śmieszne Panie wicemarszałku

 • munaciello

  Oceniono 64 razy 64

  Balbina locuta, causa finita.
  Howgh!
  Pardon, amen!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX