Polska nie wyśle nikogo na szczyt w Jerozolimie? "Decyzja w ciągu najbliższych godzin"

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk stwierdził, że "jakikolwiek udział przedstawicieli państwa polskiego w szczycie V4 w Izraelu staje pod bardzo dużym znakiem zapytania". To reakcja na słowa Israela Kaca, który pełni obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela.
Zobacz wideo

- Od wczoraj sytuacja rzeczywiście uległa zmianie. Mieliśmy do czynienia z haniebną wypowiedzią nowego szefa MSZ Izraela. W świetle tej wypowiedzi jakikolwiek udział przedstawicieli państwa polskiego w szczycie V4 w Izraelu staje pod bardzo dużym znakiem zapytania - powiedział w "Sygnałach Dnia" Michał Dworczyk. Dodał, że ostateczne decyzje zapadną w ciągu najbliższych godzin.

Dworczyk ma na myśli słowa Israela Kaca, który stwierdził, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

Ryszard Czarnecki: Obraźliwy bełkot

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS nazwał słowa Kaca "obraźliwym bełkotem". - To są słowa absolutnie fałszujące historię wobec narodu, którego dziesiątki tysięcy obywateli zginęło pomagając Żydom w czasie II wojny światowej - powiedział w "Polsat News". - Pytanie, co na to producenci izraelskiej broni, która jest sprzedawana do Polski. Czy oni nie powinni czasem udzielić reprymendy szefowi MSZ Izraela - dodał.

Postawę szefa izraelskiego MSZ skrytykował też Adam Bielan. - Tam trwa kampania przedwyborcza i widać po wypowiedziach premiera i haniebnych słowach nowego ministra spraw zagranicznych Izraela, że kampania wyborcza się niektórym politykom w Izraelu zbyt mocno udziela - stwierdził w TVN24.

Przypomnijmy, że z uczestnictwa w szczycie V4 zrezygnował Mateusz Morawiecki. Decyzja ta była związana z z publikacjami izraelskich mediów w czasie konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Według dziennika Jerusalem Post, izraelski premier Benjamin Netanjahu podczas wizyty w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN miał powiedzieć, że Polacy "kolaborowali z nazistami" w czasie Holokaustu. Kancelaria premiera Netanjahu doprecyzowała potem, że premier mówił o "Polakach" i nie chodziło mu o Polskę jako państwo czy o Polaków jako naród, a winą za zniekształcenie wypowiedzi obarczyła izraelskiego dziennikarza. W niedzielę polskie MSZ poinformowało, że zamiast premiera do Izraela poleci minister Jacek Czaputowicz. 

Więcej o:
Komentarze (268)
Michał Dworczyk: Udział przedstawicieli Polski na szczycie V4 pod dużym znakiem zapytania
Zaloguj się
 • andmas

  Oceniono 40 razy 32

  Szczyt antyirański w Warszawie przerodził się szczyt antypolski ,prasa Irańska drwi z władz polskich .

 • grundol1

  Oceniono 43 razy 27

  I po co było mieszać się w politykę bliskowschodnią? Przecież wiadomo, że oprócz USA głównym rozgrywającym jest tu Izrael. To jest majstersztyk, dzięki zorganizowaniu konferencji antyirańskiej skłócić się nie tylko z Iranem, ale też i Izraelem.

 • jan.w2

  Oceniono 34 razy 20

  Sam pomysł, żeby organizować zjazd tej grupki w dalekim i jak się okazuje wrogo nastawionym państwie, to jakiś poroniony pomysł. Ciekawe czyj to był pomysł i dlaczego się na niego zgodzono. Trzeba mieć nadzieję, że PiS dzielski rząd wycofa się całkowicie z tego pomysłu i nie da się wciągnąć w tą żydowską prowokację i zachowa chodziarz resztki godności.

 • cozano

  Oceniono 28 razy 18

  Ciekawe jakie jeszcze sukcesy szczytu antyirańskiego w Warszawie będziemy mogli podziwiać?

 • ps11111ps

  Oceniono 26 razy 16

  W ramach odwetu za słowa Netaniahu należy zagrozić zorganizowaniem kolejnej konferencji do spraw pokoju na bliskim wschodzie.
  Tym razem gośćmi będą:
  Iran, Syria, Afganistan, Pakistan, Palestyna, Jemen, Oman, Sudan i Rosja
  Zobaczymy jak Trumpowi i reszcie miny zrzedną

 • e50504

  Oceniono 11 razy 11

  Co jak co, ale znakiem polskich jastrzębi dyplomacji właściwie od zawsze, ale szczególnie od 1989 roku jest solidne planowanie i przewidywalność. Chciały się pisowskie chamy stać ukraińskim mesjaszem w Europie, w 2014 roku Kaczyński w Kijowie krzyczał "Sława Ukrainie!". a teraz dyplomatów ukraińskich nie wpuszczają do siebie.

  Zorganizowali konferencję która miała dwa cele:
  1) zebranie koalicji największych szumowin tego świata w celu ustalenia nowej wojny
  2) zmieszanie Polski z błotem w celu uzyskania kontraktów zbrojeniowych, naruszenia jedności Europy oraz przygotowania narodu polskiego na wypłatę gigantycznych odszkodowań

  Cele zostały zrealizowane w 100%, a teraz nam się husarzyki obudziły, że jak to tak xD Swoją drogą szczyt V4 w Izraelu to jest wisienka na torcie. To jest tak chamskie i ostentacyjne, że aż mi się łezka w oku ze wzruszenia pojawiła :D

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 9

  Mocarstwo Kaczej Farmy zaczyna tupać kaczymi łapami!
  Polski 'Kaczy Napolen' podgrzewa atmoferę .
  A wszystko to by zapomnieć o 190 :o metrowych wieżach i srebrnych miliardach nagromadzonych przez bliźniaków sitwy Kaczynskich.

 • emigrant_1984

  Oceniono 8 razy 8

  Niech wyślą Rybę czy tam innego Rybaka i niech spali kukłę Żyda jako cześć wystąpienia delegata Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX