"Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Magierowski: Haniebna, rasistowska ocena

- Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki - powiedział Israel Kac, pełniący obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela. Do słów odniósł się m.in. ambasador Marek Magierowski. "Całkowicie niedopuszczalne" - napisał.
Zobacz wideo

Izraelski dziennik "Jerusalem Post" w ubiegłym tygodniu zacytował w swoim artykule słowa Benjamina Netanjahu o tym, że Polacy pomagali mordować Żydów podczas II wojny światowej. Informację tę dementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. Ze stanowiska izraelskiej dyplomacji wynika, że Netanjahu mówił o Polakach, współpracujących z nazistami, a nie o narodzie. 

O sprawę zapytany został Israel Kac, nowy pełniący obowiązki izraelskiego MSZ. W telewizji i24NEWS powiedział: - Premier Netanjahu wyraził swoje zdanie, zrobił to bardzo jasno. Jestem synem osób, które przeżyły Holokaust, jestem taki sam, jak każdy izraelski Żyd. Nie zapomnimy i nie wybaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z Niemcami. Jak powiedział  Icchak Szamir (b. premier Izraela - red.), któremu Polacy zamordowali ojca, 'Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki'. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych

Słowa potępił Marek Magierowski, ambasador Polski w Izraelu. "To zdumiewające, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne" - stwierdził Magierowski. 

Z kolei Bartosz Cichocki, podsekretarz stanu w MSZ nazwał na Twitterze wypowiedź Kaca "niesmaczną antypolską uwagą, która wykracza poza rozumienie". 

Więcej o:
Komentarze (768)
P.o. szefa MSZ: Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Jest komentarz Magierowskiego
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 104 razy 46

  Israel Kac prowokuje. Nie ma sensu wyjazd delegacji polskiej do kraju, w ktorym szef dyplomacji jest chory z nienawisci na antypolonizm. Powinno sie odwolac uczestnictwo polskie w szczycie V4 wobec wrogiego nastawienia kraju-gospodarza spotkania, co samo w sobie jest dyplomatycznym ewenementem.
  I jakim cudem spotkanie Grupy Wyszehradzkiej zaplanowano w Izraelu ????

 • tomekcis24

  Oceniono 56 razy 40

  Tego ministra z Izraela powinni zdymisjonować za szerzenie antysemityzmu w Polsce...

 • falbor

  Oceniono 62 razy 40

  Nasze władze dały w ostatnich dniach pokaz bezgranicznego serwilizmu wobec USA, ignorancji i słabości na arenie międzynarodowej!!
  Cenę za ich służalczość i brak rozsądku płaci Polska:(

 • tedj

  Oceniono 67 razy 39

  Niech zgadnę, rodzice pana ministra przeżyli Zagładę dzięki pomocy żołnierzy Wehrmachtu. A może to było SS?

 • vidi12

  Oceniono 75 razy 33

  Najbardziej żal tych Polaków, którzy stracili życie próbując ratować Żydów... Nie było warto :(

 • ubujan

  Oceniono 45 razy 31

  Ciekawe dlaczego nie mówia tego o Francuzach których rząd oficialnie wysyłął wagonami Zydów ,łapanych przez polcje państwową ,do Oświęcimia?

 • america_n_beauty

  Oceniono 47 razy 25

  Tak jak mówi minister Izraela jeszcze nie jest ale kilka takich chamskich insynuacji i tak będzie... To Żydzi mają zaszczepiony antypolonizm!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX