Sondaż OKO.press: PiS i Koalicja Europejska idą łeb w łeb. Na podium też partia Wiosna

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,9 proc. - wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press. Niemal identyczny wynik osiągnęłaby jednak Koalicja Europejska - 33,2 proc.
Zobacz wideo

33,9 proc. - takie poparcie zdobyło Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu IPSOS dla OKO.press. Drugie miejsce - 33,2 proc. - zdobyła Koalicja Europejska. Choć jej ostateczny skład nie jest jeszcze znany, w sondażu brano pod uwagę PO, Nowoczesną, SLD i PSL.

Na trzecim miejscu znalazłaby się partia Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 12 proc. Ugrupowanie Kukiz'15 mogłoby liczyć na 7,9 proc., a KORWiN w koalicji z Ruchem Narodowym na 6,1 proc.

OKO.press przeliczyło to poparcie na mandaty w Parlamencie Europejskim. Taki wynik przyniósłby po 19 mandatów Prawu i Sprawiedliwości i Koalicji Europejskiej, siedem mandatów Wiośnie, cztery ugrupowaniu Pawła Kukiza i trzy partii KORWiN i Ruchowi Narodowemu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 14-16 lutego, metodą CATI (telefonicznie) na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie 1004 osób.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (276)
Sondaż OKO.press: PiS i Koalicja Europejska idą łeb w łeb. Na podium też partia Wiosna
Zaloguj się
 • konrad.ludwik02

  Oceniono 60 razy 46

  Z ręką na sercu: czy PiS posiada choć jednego kandydata do Europarlamentu, który nie będąc nawet euroentuzjasta (nie wymagajmy cudów!), byłby choć zwyczajnie ... Europejczykiem?

 • spyderman2

  Oceniono 42 razy 34

  na dewelopera kałczyńskiego który wymusza łapówy głosują jedynie ubecy jak TW Ryszard oraz pisowskie rodziny na sztucznych kierowniczych stanowiskach oraz ciemnota

 • ziggybam

  Oceniono 36 razy 26

  Jak to? PiS nie 45%? Badanie z pewnością sfałszowane! Przecież powrzechnie wiadomo, że do parlamentu UE najbardziej nadają się zagorzali wrogowie UE!

 • czechy11

  Oceniono 31 razy 21

  Czyli w realu PISory 25%, Kukiz wypad, Korwin ni istnieje. Za chwile koniec rządów ruskiej zdradzieckiej przestępczej watachy złodziei z PiS. Za chwile aczyna obiecywać gruszki na wierzbie bo strach u tylka a prokurator u drzwi. 😂

 • gasss12

  Oceniono 29 razy 21

  W PE powinny miec prawo zasiadac osoby ktore zdalyby w Brukseli egzamin z angielskiego na poziomie B1.Ciekawe czy PiS da znalazlaby choc jednego kandydata!

 • hens

  Oceniono 26 razy 20

  Pamiętam sytuacje w sejmie jak takie PISowska bladź, wyniosła flagę europejską z sali sejmowej,
  a teraz to sejmowe COŚ startuje z ramienia PIS w wyborach do rady europy. !
  ...........................Ku...szon.......... sorry prostytutka parlamentarna,
  nie kieruje sie ideologia lecz jedynie kasą !

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 19 razy 15

  Wizg spoconych zwolennikow dewelopera w pogietych papciach - bezcenny. :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX