Sondaż OKO.press: PiS i Koalicja Europejska idą łeb w łeb. Na podium też partia Wiosna

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,9 proc. - wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press. Niemal identyczny wynik osiągnęłaby jednak Koalicja Europejska - 33,2 proc.
Zobacz wideo

33,9 proc. - takie poparcie zdobyło Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu IPSOS dla OKO.press. Drugie miejsce - 33,2 proc. - zdobyła Koalicja Europejska. Choć jej ostateczny skład nie jest jeszcze znany, w sondażu brano pod uwagę PO, Nowoczesną, SLD i PSL.

Na trzecim miejscu znalazłaby się partia Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 12 proc. Ugrupowanie Kukiz'15 mogłoby liczyć na 7,9 proc., a KORWiN w koalicji z Ruchem Narodowym na 6,1 proc.

OKO.press przeliczyło to poparcie na mandaty w Parlamencie Europejskim. Taki wynik przyniósłby po 19 mandatów Prawu i Sprawiedliwości i Koalicji Europejskiej, siedem mandatów Wiośnie, cztery ugrupowaniu Pawła Kukiza i trzy partii KORWiN i Ruchowi Narodowemu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 14-16 lutego, metodą CATI (telefonicznie) na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie 1004 osób.

Zobacz wideo
Więcej o: