Aleksandra Dulkiewicz pokazała spot wyborczy. "Zosia powiedziała: mamo, musisz"

Wybory w Gdańsku zbliżają się wielkimi krokami. Pełniąca obowiązki prezydenta Aleksandra Dulkiewicz opublikowała spot, w którym mówi o wsparciu córki i zwraca się do nieżyjącego szefa.
Zobacz wideo

Przyspieszony wybory na prezydenta Gdańska mają odbyć się 3 marca. Pełniąca obowiązki prezydenta i była zastępczyni Pawła Adamowicza opublikowała pierwszy spot, w którym opowiada, jak jej córka namawiała ją do kandydowania. 11-letnia Zosia napisała do mamy list, w którym przyznała, że jest z niej bardzo dumna. Dulkiewicz spytała córki, czy zdaje sobie sprawę z tego, co dla ich rodziny start w wyborach. 

Ona mówi: mamo, musisz. Nie ma innego wyjścia. My sobie poradzimy. Ale musisz. Bo ja chcę żyć w takim Gdańsku, gdzie ty będziesz prezydentem

- miała powiedzieć 11-latka.

Dulkiewicz w spocie mówi też o przyspieszonym kursie dorastania po śmierci ojca i silnych kobietach w rodzinie. - Czuję, że szef z góry się uśmiecha i mówi: Dulkiewicz, nie hamletyzuj, bierz to i do przodu - żartuje w pewnym momencie.

Chciałabym bardzo, żeby Gdańsk to było takie miasto, gdzie dobrze się żyje każdemu. My na takiej ścieżce dzisiaj jesteśmy. Nie możemy z niej zawrócić. Bardzo chcę, żeby Gdańsk był miastem, do którego ludzie przyjeżdżają, zostają, po to, żeby urodzić dzieci, wychowywać je i się zestarzeć. I żeby na każdym etapie swojego życia czuli się tutaj dobrze

- mówi p.o. prezydenta i dodaje, że Gdańsk z jej marzeń jest "solidarny, otwarty, przyjazny, ale dobrze zarządzany".

- Moim marzeniem jest, żebyśmy byli dla siebie lepsi, mieli wyciągnięte ręce i uśmiech do drugiego człowieka, bo to nic nie kosztuje - mówi Aleksandra Dulkiewicz, a na koniec zwraca się do Pawła Adamowicza:

Szefie, niełatwe zadanie przede mną, ale podejmuję rękawicę. Wszystko dla Gdańska.

W Gdańsku będzie jeszcze dwóch kandydatów

Oprócz pełniącej obowiązki prezydenta po śmierci Pawła Adamowicza polityk zarejestrowano jeszcze dwóch kandydatów. Jednym z nich jest Marek Skiba, działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany z KWW "Odpowiedzialni-Gdańsk". Zebrał on ponad 5 tys. podpisów. Na prezydenta Gdańska startować będzie również Grzegorz Braun, znany z konserwatywnych poglądów reżyser filmów dokumentalnych. Jego kandydaturę poparło około 5,8 tys. mieszkańców.

Więcej o:
Komentarze (71)
Aleksandra Dulkiewicz pokazała spot wyborczy. "Zosia powiedziała: mamo, musisz"
Zaloguj się
 • erwu

  Oceniono 29 razy 7

  Pislamistów tępić trzeba, te kreatury nigdy nie pojmą że można to robić w sposób cywilizowany. Zgniją na śmietniku historii!

 • el.commendante

  Oceniono 28 razy 4

  To środowisko polityczne nie jest z mojej bajki, ale na wybory trzeba pójść żeby powstrzymać tych obłąkańców w postaci Brauna i tego drugiego co jest poprostu jego ideologiczną kopią, nie można pozwolić by te dwa oszołomy wyszły ponad 1%!

 • 123waz

  Oceniono 5 razy 3

  a co w magistracie Gdanska robił ksiadz Sawicz ? to pytanie za milion dolarów, ....tak blisko spraw nieruchomości i ksiąg wieczystych..

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 13 razy 3

  Pani Dulkiewicz to znakomita kandydatka na prezydenta Gdańska - będzie to kontynuacja prezydentury po Adamowiczu.

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 17 razy 1

  no tak ...
  ale jak to zrozumieć, że w takim mieście będzie się źle żyć piSSowcom...?
  przecież oni nade wszystko przekładają ksenofobię, nacjonalizm, ortodoksyjny katolicyzm ...
  itd.

 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy 1

  Najperfidniejsze jest wożenie się na dzieciach i trupach. Pani Dulkiewicz jedzie na obu...

 • narodowiec5

  0

  Dulkiewicz to kandydatka układu gdańskiego, w dodatku nielegalna.

 • barbara333-4

  Oceniono 6 razy 0

  Pani Dulkiewicz zrobi z Gdanska sponsora KK , bo ona z kościola nie wychodzi i otoczona jest ludzmi KK , którzy mają wpływ na jej decyzje. Cała ceremonia pogrzebu Pana Adamowicza świadczy jak miastu Gdańsk daleko do świeckości i neutralności...

 • kontonagazeta001

  Oceniono 12 razy 0

  To może wróćmy do pomnika Jankowskiego. Kiedy go p. Dulkiewicz i rada miasta usunie? Kiedy?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX