Nieoficjalnie: Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do PE. Ma być "dwójką" na Pomorzu

Z nieoficjalnych informacji podanych przez dziennikarza TVN24 wynika, że Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska, miałaby wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

W niedzielnym programie "Kawa na Ławę" prowadzący Konrad Piasecki powiedział, że Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska, ma znaleźć się na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Adamowicz miałaby dostać drugie miejsce na pomorskiej liście, które liderem ma być Janusz Lewandowski, który europosłem jest od trzech kadencji i pełnił funkcję unijnego komisarza ds. budżetu i programowania finansowego.

Magdalena Adamowicz jest prawniczką i wykładowczynią na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ma dwie córki.

W rozmowie z Onetem tydzień po śmierci męża Adamowicz zdradziła, że wielu namawia ją, by "kontynuowała dzieło męża i zaangażowała się w politykę", a nawet wprost, żeby kandydowała do Parlamentu Europejskiego. - Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna - mówiła wówczas. 

Wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska miała okazje pod koniec stycznia odwiedzić europarlament, gdy odbywała się tam debata o mowie nienawiści. Wraz z córką i szwagrem spotkali się w Brukseli m.in. z Antonio Tajanim, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Magdalena Adamowicz zabrała głos podczas debaty - zaapelowała o budowanie Europy "solidarnej i wolnej od nienawiści". 

Dziedzictwo Adamowicza w Koalicji

Koalicja Europejska ma być szerokim sojuszem na wybory do PE. Zawiązali ją m.in. przewodniczący PO i byli ministrowie - od Kazimierza Marcinkiewicza, przez Jerzego Buzka, aż po Leszka Millera, a teraz dołączają do niej kolejne partie.

Już podczas konferencji prasowej, na której poinformowano o powstaniu Koalicji, odwoływano się do dziedzictwa Pawła Adamowicza. Grzegorz Schetyna cytował słowa, które prezydent Gdańska wypowiedział 1 września 2017 r. na Westerplatte: - Polska może być bezpieczna tylko w zjednoczonej Europie. Każda próba osłabienia naszych związków z Europą, wyprowadzania nas z UE jest nie tylko sprzeczna z polską racją stanu, lecz jest rozłożonym na raty politycznym samobójstwem

Więcej o:
Komentarze (348)
Nieoficjalnie: Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do PE. Ma być "dwójką" na Pomorzu
Zaloguj się
 • gio0102

  Oceniono 89 razy 55

  a jakie zasługi, program, doświadczenie ma ta pani? Dlaczego nie była aktywna za życia jej męża? Nie znoszę pisu, jestem nadal wstrząśnięty tym, co się stało 13. 01 ale to jest scenariusz wdów smoleńskich. Nie tędy droga!

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 53 razy 31

  żenada

 • anna.pcz

  Oceniono 69 razy 19

  Ciemny lud płakał podczas pompatycznej transmisji pogrzebu w TVN24, a tymczasem tkliwa żona rozpoczynała właśnie kampanię wyborczą:(

 • mietek1910

  Oceniono 42 razy 14

  Żałosna baba

 • polokokt

  Oceniono 32 razy 14

  Żenada. Jedni nie lepsi od drugich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX