Obrażał, wyzywał i groził Scheuring-Wielgus. Teraz internauta przeprasza w sieci

Internauta, który wypisywał w prywatnych wiadomościach wulgaryzmy pod adresem Joanny Scheuring-Wielgus, zamieścił w sieci przeprosiny. Jak napisał, to efekt ugody, jaką zawarł z posłanką.
Zobacz wideo

Sprawa dotyczy wydarzeń jeszcze z 2016 roku. Jak wówczas informowała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus (wtedy jeszcze w Nowoczesnej), złożyła zawiadomienie do warszawskiej prokuratury na groźby karalne, jakie formułował w jej kierunku jeden z internautów. Mężczyzna obrzucił posłankę mnóstwem przekleństw, groził jej też, opisując, jaka kara ma ją spotkać, jeśli "jeszcze raz tak wyrazi się o Polsce".

Mężczyzna zamieścił na Facebooku 12 lutego przeprosiny, które - jak sam napisał - są efektem ugody jaką zawarł z posłanką:

Przepraszam panią poseł Joannę Scheuring-Wielgus za to że za pośrednictwem wiadomości wysłanych w dniu 7 lipca 2016 roku na jej prywatny profil na portalu społecznościowym Facebook, kierowałem pod jej adresem groźby spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu a także słowa powszechnie uznawane za obelżywe

Z informacji Gazeta.pl wynika, że sąd jeszcze nie zdecydował ostatecznie w sprawie Scheuring-Wielgus i wspomnianego internauty. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższy wtorek, 19 lutego. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły ugody, którą zawarł mężczyzna z posłanką koła Teraz!.

Zobacz wideo
Więcej o: