Najnowszy sondaż wyborczy. PO ze spadkiem poparcia, PiS bez zmian. Na podium Wiosna

Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 34 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską - 20 procent (w dół o 6 punktów proc.) - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Na podium znalazłaby się też partia Wiosna z 11 proc. głosów, do Sejmu nie dostałoby się natomiast PSL.
Zobacz wideo

Sondaż wyborczy Kantar został przeprowadzony w dniach 8-13 lutego na grupie 979 osób. Wynika z niego, że do Sejmu weszłyby jeszcze Zjednoczona Prawica, Platforma Obywatelska, Kukiz'15 i nowa partia Wiosna Roberta Biedronia. Wyniki sondażu przytacza dziennik.pl

 

Podobny rozkład sił na podium pokazuje najnowszy sondaż CBOS. Wynika z niego, że poparcie Zjednoczonej Prawicy wynosi 40 proc., Platformy obywatelskiej - 15 proc., a Wiosny Roberta Biedronia - 10 proc. Do Sejmu weszłyby również PSL i Kukuz'15, obie partie z 5 proc. poparciem. 

W tym tygodniu swój sondaż na łamach "Rzeczpospolitej" opublikowała też pracownia IBRiS, której badanie przeprowadzono w dwóch wariantach. W pierwszym Prawo i Sprawiedliwość odnotowuje wynik 37,6 proc. Druga jest Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 27,4 proc., a kolejne trzy ugrupowania, które dostałyby się do Sejmu to: Polskie Stronnictwo Ludowe (6,8), Kukiz'15 (6,4) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (6,3 proc.). 

W drugim wariancie pojawia się Wiosna Roberta Biedronia. Ugrupowanie byłego prezydenta Słupska ma w badaniu 16,2 proc. Zwiększa się w tym wariancie dystans między PiS a PO - na partię rządzącą głos oddałoby 37,1 proc. ankietowanych, natomiast na Platformę Obywatelską 21,8 proc.

Więcej o: