Najnowszy sondaż wyborczy. PO ze spadkiem poparcia, PiS bez zmian. Na podium Wiosna

Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 34 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską - 20 procent (w dół o 6 punktów proc.) - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Na podium znalazłaby się też partia Wiosna z 11 proc. głosów, do Sejmu nie dostałoby się natomiast PSL.
Zobacz wideo

Sondaż wyborczy Kantar został przeprowadzony w dniach 8-13 lutego na grupie 979 osób. Wynika z niego, że do Sejmu weszłyby jeszcze Zjednoczona Prawica, Platforma Obywatelska, Kukiz'15 i nowa partia Wiosna Roberta Biedronia. Wyniki sondażu przytacza dziennik.pl

 

Podobny rozkład sił na podium pokazuje najnowszy sondaż CBOS. Wynika z niego, że poparcie Zjednoczonej Prawicy wynosi 40 proc., Platformy obywatelskiej - 15 proc., a Wiosny Roberta Biedronia - 10 proc. Do Sejmu weszłyby również PSL i Kukuz'15, obie partie z 5 proc. poparciem. 

W tym tygodniu swój sondaż na łamach "Rzeczpospolitej" opublikowała też pracownia IBRiS, której badanie przeprowadzono w dwóch wariantach. W pierwszym Prawo i Sprawiedliwość odnotowuje wynik 37,6 proc. Druga jest Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 27,4 proc., a kolejne trzy ugrupowania, które dostałyby się do Sejmu to: Polskie Stronnictwo Ludowe (6,8), Kukiz'15 (6,4) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (6,3 proc.). 

W drugim wariancie pojawia się Wiosna Roberta Biedronia. Ugrupowanie byłego prezydenta Słupska ma w badaniu 16,2 proc. Zwiększa się w tym wariancie dystans między PiS a PO - na partię rządzącą głos oddałoby 37,1 proc. ankietowanych, natomiast na Platformę Obywatelską 21,8 proc.

Więcej o:
Komentarze (362)
Najnowszy sondaż. PO ze spadkiem poparcia, PiS bez zmian. Wiosna wyrzuca z Sejmu PSL
Zaloguj się
 • tokabout

  Oceniono 34 razy 28

  jeżeli to prawda, to ten naród jest głupi i nie wart wysiłku aby była demokracja. Chcą być parobkami kościołą i pisu. Chłop pańszczyźniany widać jest w ich krwi.

 • mdcargo

  Oceniono 25 razy 19

  PO ma problem z Schetyną, jest kiepskim liderem. Tak jak w zespole nadaje się na basistę, czy perkusistę, ale nie na frontmana, Nie potrafi śpiewać w sposób, który by uwiódł widownię. Pewnie prywatnie jest sympatycznym gościem, skutecznym w zarządzaniu partią, ale do zwycięstwa w wyborach, gdzie liczą się emocje to za mało. Osobiście zamieniłbym go na kogoś takiego jak Trzaskowski

 • absurd

  Oceniono 22 razy 18

  Kolejne sondaże wskazują na pewne wahania, jednak najbardziej niepokojące jest to, że, niezależnie od różnych zawirowań politycznych czy afer, prawdopodobieństwo utrzymania się pis przy władzy wciąż jest ogromne. Quo vadis, Polsko?

 • azazel-pazuzu

  Oceniono 47 razy 13

  A ja się nie dziwię się:-)
  Program PO to odsunąć i rozliczyć PiS.
  I tyle.
  Kto chce na to głosować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX