Komendant ogosi "konkurs na anonimy" o posance. Prokuratura odmwia wszczcia postpowania

Prokuratura odmwia wszczcia postpowania ws. przekroczenia uprawnie przez szefa podlaskiej policji. Nadinspektor Daniel Konierowicz ogosi w radio "konkurs na najlepszy anonim" o posance PO Boenie Kamiskiej.
Zobacz wideo

Posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska w ubiegłym roku zasłynęła interpelacjami ws. sytuacji w podlaskiej policji, a także upublicznianiem listów i skarg, jakie wysyłali do niej funkcjonariusze.

Sprawa stała się na tyle głośna, że Komenda Główna Policji przeprowadziła kontrolę w podlaskiej policji. Ta nie wykazała poważniejszych nieprawidłowości poza "zbytnią gorliwością" niektórych przełożonych w suwalskiej policji. Natomiast działania posłanki nie spodobały się komendantowi wojewódzkiemu policji nadinspektorowi Danielowi Kołnierowiczowi. W Radiu 5 powiedział:

Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może proszę bardzo: ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej

Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa

Wówczas Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zlecił wszczęcie postępowania ws. wypowiedzi Kołnierowicza, natomiast Bożena Kamińska złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez komendanta podlaskiej policji, polegającego na możliwości przekroczenia uprawnień.

Jak ujawnił na Twitterze pose PO Robert Tyszkiewicz (on także składał zawiadomienie), prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa. Prokuratura w wypowiedzi komendanta nie doszukała się znamion czynu zabronionego.

Jeśli policja może bezkarnie grozić posłom, to znaczy, że żyjemy w państwie policyjnym. Białoruskie standardy w czystej postaci. Będzie zażalenie

- napisał Tyszkiewicz.

Zobacz wideo