Komendant ogłosił "konkurs na anonimy" o posłance. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. przekroczenia uprawnień przez szefa podlaskiej policji. Nadinspektor Daniel Kołnierowicz ogłosił w radio "konkurs na najlepszy anonim" o posłance PO Bożenie Kamińskiej.
Zobacz wideo

Posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska w ubiegłym roku zasłynęła interpelacjami ws. sytuacji w podlaskiej policji, a także upublicznianiem listów i skarg, jakie wysyłali do niej funkcjonariusze.

Sprawa stała się na tyle głośna, że Komenda Główna Policji przeprowadziła kontrolę w podlaskiej policji. Ta nie wykazała poważniejszych nieprawidłowości poza "zbytnią gorliwością" niektórych przełożonych w suwalskiej policji. Natomiast działania posłanki nie spodobały się komendantowi wojewódzkiemu policji nadinspektorowi Danielowi Kołnierowiczowi. W Radiu 5 powiedział:

Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może proszę bardzo: ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej

Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa

Wówczas Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zlecił wszczęcie postępowania ws. wypowiedzi Kołnierowicza, natomiast Bożena Kamińska złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez komendanta podlaskiej policji, polegającego na możliwości przekroczenia uprawnień.

Jak ujawnił na Twitterze poseł PO Robert Tyszkiewicz (on także składał zawiadomienie), prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa. Prokuratura w wypowiedzi komendanta nie doszukała się znamion czynu zabronionego.

Jeśli policja może bezkarnie grozić posłom, to znaczy, że żyjemy w państwie policyjnym. Białoruskie standardy w czystej postaci. Będzie zażalenie

- napisał Tyszkiewicz.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (54)
Podlaskie. Komendant ogłosił "konkurs na anonimy" o Bożenie Kamińskiej. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania
Zaloguj się
 • hikuj13

  Oceniono 46 razy 44

  wniosek jest prosty ,weryfikacja prokuratury obowiązkowa a usunięcie ze służby
  bez prawa do emerytury prokuratorów partyjnych naturalną koleją rzeczy

 • sailor2016

  Oceniono 37 razy 35

  Wszystkich prokuratorów, którzy morzą sprawy dotyczące przedstawicieli piSSowskego reżimu lub nie wszczynają takich spraw trzeba będzie pociągnąć do odpowiedzialności karnej.

 • hamsterx

  Oceniono 23 razy 23

  prokurator który się pod tym podpisał zapewne awansuje do stolicy
  gdzie powierzą mu sprawę kopertowego developera

  a tak przy okazji ten prokurator ma jakieś nazwisko ? jeśli ma to dlaczego go nie podajecie?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 24 razy 22

  Milicjo :-)
  Na waszych emeryturach sporo zaoszczędzimy :-)
  Szykujcie się na kolejną dekomunizację :-)
  Pisowskie pały :-)

 • lesnojeziorska

  Oceniono 24 razy 22

  Trudno było się czego innego spodziewać, ale zawiadamiać trzeba.

 • zgred151

  Oceniono 21 razy 19

  Teraz prawo obowiazuje maluczkich mafie piowska juz nie . Fajnie sobie wybrali Polacy

 • sector23

  Oceniono 21 razy 19

  Nie szkodzi...... za niedługo się je wszcznie. A wyrywnie-usłużny komendant wróci na swoje miejsce, czyli do szlifowania krawężników w jakimś Mazursko - Warmińskim zadupiu.

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 17

  Ciekawa jestem bardzo, czy jest ktoś z wolnych, NIE PRO-RZĄDOWYCH MEDIOW, chętny i zaiteresowany sprawdzeniem ILU I JACY prokuratorzy/prawnicy są zaprzedani Zbychowi? A co za tym idzie, na usługi Kaczyńskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX