Kiedy komentarz PiS ws. "koperty Kaczyńskiego"? Beata Mazurek każe uzbroić się w cierpliwość

Beata Mazurek na sejmowym korytarzu została poproszona o komentarz do zeznań Geralda Birgfellnera. Do meritum jednak się nie odniosła. - Proszę wybaczyć, ale my naprawdę nie zaczynamy dnia od czytania "Gazety Wyborczej" - powiedziała dziennikarzom.
Zobacz wideo

"Gazeta Wyborcza" opublikował zeznania, które w prokuratorze złożył austriacki biznesmen Gerald Birgfellner. Wynika z nich, że Jarosław Kaczyński miał go przekonać do wręczenia 50 tys. zł dla Rafała Sawicza. To były ksiądz, który po śmierci abp. Tadeusza Gocłowskiego dołączył do rady Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Za pieniądze Sawicz miał podpisać uchwałę, dzięki której możliwe byłoby wybudowanie wieżowca w Warszawie. 

Sprawa od rana rozgrzewa opinię publiczną. Jacek Sasin nazwał publikację "próbą dyskredytacji lidera PiS", a Andrzej Zybertowicz, dorada prezydenta Dudy stwierdził, że Birgfellner został wplątany w "operację propagandową". Oficjalnego stanowiska partia jednak nadal nie wystosowała. 

O odniesienie się do tematu zeznań Birgfellnera dziennikarze w Sejmie poprosili Beatę Mazurek. Wygląda na to, że na oświadczenie jeszcze trochę możemy poczekać. - W stosownym czasie komentarz na pewno będzie. My naprawdę nie zaczynamy dnia od czytania "Gazety Wyborczej".Cierpliwości - powiedziała.

Więcej o:
Komentarze (377)
Kiedy komentarz PiS ws. "koperty Kaczyńskiego"? Beata Mazurek każe uzbroić się w cierpliwość
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 66 razy 50

  To nie jest kwestia cierpliwości. Macie psi obowiązek informować co tam się u was odpiernicza. Najbardziej fascynującą sprawą jest zaginiony ksiądz. Od 2016 roku nikt go nie widział, oprócz chyba prezesa, bo go wziął do spółki!

 • lesnojeziorska

  Oceniono 59 razy 45

  Pisobolszewia dała się zrobić jak dzieci: po pierwszym artykule zaprzeczyli premier, minister, wicemarszałek i kto tam jeszcze. W kolejnych aktach tego komediodramatu trudno już znaleźć ochotników. Za tydzień dwa będą musieli zacząć zaprzeczać członkowie zarządu Srebrnej. I wystąpienia pani Basi z panią Janeczką to będzie gwóźdź do trumny pismętów.

 • window_licker

  Oceniono 52 razy 40

  Teraz trwa gorączkowa wymiana mailli z ciężko opłacanymi agencjami Public Relation ... co tu zrobić? co tu zrobić... czym tu przykryć? może powiedzieć, że Niesołowski nie stukał prostytutek tylko "poBożemu"? hmm... ale niefart

 • sluchaj_bej

  Oceniono 38 razy 32

  Przepraszamy za opoznienie. Przeprowadzamy symulacje odwracania kota ogonem. Pomoc naukowa nam zwiala, siedzi na dachu i miauczy. Prezes podjal sie roli negocjatora.

 • biesczad1

  Oceniono 39 razy 27

  Reżim musi aresztować kogoś naprawdę ważnego, żeby przykryć swoje przekręty...

 • gabikotka

  Oceniono 31 razy 21

  "My naprawdę nie zaczynamy dnia od czytania "Gazety Wyborczej"

  A powinniście!

 • falbor

  Oceniono 33 razy 21

  No to szybka sonda: Jak myślisz Birgfellner nagrał przekazanie koperty, czy nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX