Uroczystości pogrzebowe po śmierci Jana Olszewskiego. Trumnę nieśli byli członkowie jego rządu

Trwają uroczystości pogrzebowe po śmierci Jana Olszewskiego. Trumna z ciałem byłego premiera została wniesiona do kancelarii premiera m.in. przez byłych członków jego rządu. Od godziny 10 trumna jest wystawiona w holu głównym KPRM.

W piątek rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. W całym kraju obowiązuje żałoba narodowa, która rozpoczęła się w nocy z czwartku na piątek i potrwa do godziny 19 w sobotę. 

Trumna wystawiona w kancelarii premiera. Od 10 każdy może oddać hołd

O godzinie 9 trumna z ciałem byłego premiera przyjechała do gmachu kancelarii premiera - wnieśli ją tam politycy i byli członkowie rządu Jana Olszewskiego, m.in.  były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Piotr Naimski i Jan Parys.

Następnie hołd Janowi Olszewskiemu oddali m.in. szef rządu Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie i przedstawiciele kancelarii prezydenta. W kancelarii wystawiono księgę kondolencyjną, do której wpisał się m.in. prezydent Duda.

O godzinie 10 trumna została wystawiona w holu głównym KPRM, gdzie każdy może oddać hołd zmarłemu premierowi. Na godzinę 18 zaplanowana jest msza święta w kościele św.  Aleksandra przy placu Trzech Krzyży. Następnie trumna zostanie przeniesiona w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej.

Pogrzeb Jana Olszewskiego. Były premier spocznie na Powązkach

Pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę. O godzinie 11 rozpocznie się msza żałobna w Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela. Po 13 kondukt z trumną przejdzie pod Pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie byłego premiera pożegnają powstańcy i kombatanci. Potem trumna w asyście wojska i policji zostanie przewieziona na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam spocznie Jan Olszewski. 

Więcej o: