Rzecznik praw dziecka twierdzi, że zaprosił do Polski norweską RPD. W Oslo nic o tym nie wiedzą

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłosił, że w związku "z nieporozumieniem dyplomatycznym i wydaleniem polskiego konsula" zaprosił na spotkanie norweską Rzecznik Praw Dziecka. Jak jednak dowiedział się serwis rp.pl, Norwegowie takiego zaproszenia nie otrzymali.
Zobacz wideo

Jak podaje rp.pl, informacja na temat spotkania pojawiła się na stronie Rzecznika Praw Dziecka w środę 13 lutego. 

"Nawiązując do dotychczasowej współpracy między Rzecznikiem Praw Dziecka w Polsce a Rzecznikiem Praw Dziecka w Norwegii w ramach ENOC (Europejska Sieć Rzeczników Praw Dziecka), Mikołaj Pawlak zaprosił do Polski Panią Inge Bejer Engh. Spotkanie będzie okazją do omówienia funkcjonowania instytucji działających na rzecz najmłodszych w systemach prawnych Norwegii i Polski. Rzecznik Praw Dziecka jest przekonany, że spotkanie pomoże wyjaśnić powstałe niedomówienia i podtrzymać dobre relacje" - czytamy w komunikacie

RPD zapewnił w nim,że "chciałby zapoznać się z norweskimi rozwiązaniami prawnymi na rzecz zapewnienia ochrony praw najmłodszych, a także przybliżyć Pani Rzecznik polski system prawny regulujący sytuację dzieci i system wychowania". Zadeklarował również, że jest otwarty na wszelkie formy współpracy z norweską RPD, "tak aby prawa dzieci i ich rodzin były przestrzegane".

Norwegowie: Nie dostaliśmy takiego zaproszenia

Serwis rp.pl dowiedział się tymczasem, że Norwegowie nie wiedzą nic o planowanym spotkaniu. Jak poinformowała w rozmowie z portalem Kari Stenquist z biura prasowego RPD w Norwegii, nie dotarło do nich podobne zaproszenie.

Rp.pl wysłało do biura prasowego polskiego RPD zapytanie kiedy i w jakiej formie skierowano zaproszenie do norweskiej RPD Ingi Bejer Engh. Dziennikarze na razie nie otrzymali odpowiedzi.

Prawniczka Ingi Bejer Engh jest znaną w Norwegii prokurator, była m.in. oskarżycielką w procesie zamachowca Andersa Breivika.

Więcej o:
Komentarze (125)
Rzecznik praw dziecka twierdzi, że zaprosił do Polski norweską RPD. W Oslo nic o tym nie wiedzą
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 43 razy 35

  Pewnie zaproszenie złożył u swojego proboszcza do zaopiniowania i mu to z głowiny wyleciało

 • dziadekjam

  Oceniono 41 razy 31

  Kwalifikacje RPD Mikołaja Pawlaka.
  "Urodził się w Łodzi. Absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi. Odbył studia w latach 1999–2005 na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, gdzie obronił pracę magisterską pod kierunkiem abp. dr. hab. Andrzeja Dzięgi"

  Myślę, że to kwalifikacje idealne dla RPD, ale jako Rzecznika Praw Duchowieństwa. Amen.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 35 razy 31

  Ten pan wygląda na takiego, że dziecka nie zostawiłbym z nim sam na sam nawet na 10 sekund. Skąd takiego psychopatę wzięli?

 • srv14

  Oceniono 32 razy 28

  Ten pan wybrany jest tak samo zgodnie z prawem jak jego koleżanka udająca Prezesa TK W pis-ie to akurat norma mieć przepisy prawa w d........ lub w poważaniu jak kto woli

 • marc.pl

  Oceniono 32 razy 28

  Niestety ale polskie dzieci mają obecnie rzecznika swoich praw który jest skrajnym fanatykiem religijnym - rodzice o to postarali się w lokalach wyborczych.

 • marc.pl

  Oceniono 34 razy 28

  Polacy krytykują norweski system nadzoru dzieci ale w Norwegi nie było przypadku aby matka na ulicy rzuciła niemowlakiem o asfalt lub tatuś skopał dzieciaka na śmierć - niestety ale u nas co kilka dni słyszymy o rodzicach zwyrodnialcach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX