Wiceprezydent USA Mike Pence w Warszawie: Irański reżim sfinansował królestwo chaosu

- Żadne z niebezpieczeństw nie jest bardziej palące niż radykalny islamski terroryzm oraz autokratyczne reżimy, które eksportują go na cały świat - mówił wiceprezydent USA Mike Pence na konferencji w Warszawie. Jak dodał, "Irański reżim sfinansował królestwo chaosu".
Zobacz wideo

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence zabrał głos na konferencji prasowej, która odbyła się w ramach trwającego w Warszawie szczytu bliskowschodniego.

 - Jestem tu w imieniu prezydenta Donalda Trumpa, aby powiedzieć, że Stany Zjednoczone są gotowe współpracować z każdym - rozpoczął swoje wystąpienie.

Mike Pence: Irański reżim otwarcie nawołuje do kolejnego Holocaustu

Pence podkreślał, że odbywająca się w Warszawie konferencja bliskowschodnia to "historyczny moment" pokazujący, że zaczęła się "nowa era", podczas której Stany Zjednoczone wraz ze swoimi sojusznikami  "wymażą radykalnych islamistów z powierzchni ziemi". 

Żadne z niebezpieczeństw nie jest bardziej palące, niż radykalny islamski terroryzm i autokratyczne reżimy. USA pracują nad zbudowaniem koalicji narodów, które łączy cel wyplenienia ekstremizmu. Dzięki odwadze naszych [amerykańskich - red.] sił zbrojnych pięć milionów ludzi jest wyzwolonych spod jarzma Państwa Islamskiego

- mówił, przyznając, że "USA użyją pełnej siły militarnej, żeby zmieść terroryzm islamski z powierzchni ziemi".

Pence znaczną część swojego wystąpienia poświęcił na krytykę Iranu, którego przedstawiciele nie zostali zaproszeni na konferencję bliskowschodnią. 

- Irański reżim otwarcie nawołuje do kolejnego Holocaustu. W Syrii irańscy żołnierze wspierają reżim Assada, w Libanie Hezbollah jest wspierany przez Iran. W Jemenie rebelianci strzelają irańskimi rakietami, siejąc chaos i zniszczenie w całym kraju - wyliczał Pence. - Irański reżim sfinansował królestwo chaosu - mówił.

Jak dodał, przedstawiciele 60 państw obecni na szczycie bliskowschodnim w Warszawie łączy chęć zbudowania ładu na Bliskim wschodzie.

- Wszyscy razem jesteśmy zjednoczeni w naszej misji polegającej na wypracowaniu jaśniejszej przyszłości bezpieczeństwa i dobrobytu na Bliskim Wschodzie - skwitował, dodając, że na Bliski Wschód zawitał już "wiatr zmian", czego dowodem jest obecność na szczycie w Warszawie premiera Izraela, a także fakt, że papież Franciszek w ostatnim czasie odwiedził Emiraty Arabskie. 

Więcej o:
Komentarze (273)
Wiceprezydent USA Mike Pence na konferencji w Warszawie: Irański reżim sfinansował królestwo chaosu
Zaloguj się
 • raoul_duke

  Oceniono 56 razy 54

  - Żadne z niebezpieczeństw nie jest bardziej palące niż radykalny islamski terroryzm oraz autokratyczne reżimy, które eksportują go na cały świat - mówił wiceprezydent USA Mike Pence na konferencji w Warszawie.
  Czy to oznacza, że USA chcą wypowiedzieć wojnę Arabii Saudyjskiej!?

 • arnoldbuzdygan

  Oceniono 50 razy 48

  "Autokratyczne reżimy eksportujące radykalny islam".

  Znaczy, że Arabię Saudyjską też miał na myśli czy przeoczył sojusznika?

 • rybka9915

  Oceniono 37 razy 35

  Chryste panie, a te dwie sliczne wierzyczki w NY to panie Pence Iranczycy czy tez twoi wierni przyjaciele z Arabii Saudyjskiej wam zafundowali.
  Fakt w Polsce ciemnoty rzadowej pisbolszewickiej na bogato, ale takich bzdet to normalny nie lyknie.
  "Misja pokojowa" rozpoczeta, a Maliniak stoi z opuszczonymi do kolan gaciami i bije brawo.
  Tyle demagogii i lajadctw - dawno nie widzialam.

 • vidi71

  Oceniono 31 razy 27

  8 terrorystów z wydarzeń z 11 września było z Arabii Saudyjskiej. Kogo zmieciemy...? Sojusznika?

 • owca888

  Oceniono 30 razy 26

  Dziękujemy wam, pisssdzielce, że w ramach robienia laski jankesom, ściągacie niebezpieczeństwo na nasz kraj.

 • bogpan

  Oceniono 26 razy 22

  Sam się zmieć amerykański bandyto. Nikogo to już nie rusza.

 • 12saurom

  Oceniono 32 razy 20

  Uj,uj czyżby szykowała się kolejna wojenka o ropę naftową.

  Poza tym czy tu nie USA i Arabia Saudyjska nie finansują terrorystów w Syrii.

  Poza tym czy Iran okupuje Syrię nie w przeciwieństwie od Amerykanów są tam na prośbę legalnego rządu.

 • mate29

  Oceniono 30 razy 18

  Szkoły muzułmańskie w których szkolono terrorystów muzułmańskich zaczęły powstawać w Pakistanie w latach 1980-tych i zostały one stworzone przez USA (wymyślił je polskojęzyczny Żyd Brzeziński) . Tak powstała Al-Kaida - finansowana przez USA i Arabię Saudyjską

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX