900 tys. zł na kampanię wyborczą? Adrian Zandberg potwierdził propozycję od Wiosny Biedronia

- Ta niepoważna sytuacja się pojawiła. Nieszczęsna propozycja - powiedział Adrian Zandberg w Onet Rano. Tym samym potwierdził, że partia Razem dostała od Wiosny przedwyborczą propozycję.
Zobacz wideo

Zgodnie z nią Partia Razem dostałaby pierwsze miejsce na dolnośląsko-opolskiej liście Wiosny. Musiałaby jednak przekazać 900 tys. zł na kampanię, zrezygnować ze swoich sztandarów, a także usunąć w cień Adriana Zandberga.

W środę w mediach pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące oferty.

Adrian Zandberg potwierdził, że partia Razem dostała propozycję od Wiosny

Adrian Zandberg potwierdził, że taka propozycja padła. Lider partii Razem nazwał ją jednak "niepoważną". - Niepoważnych rzeczy nie warto omawiać. (...) Niepoważnych propozycji nie ma co komentować. Wiosna chciała, żebyśmy schowali nasze sztandary - powiedział.

Partia Razem odrzuciła propozycję Wiosny.

Zandberg nie wykluczył jednak współpracy z innymi ugrupowaniami przy tworzeniu list.
- Nas w Razem interesuje lewicowa lista i taka, która nie wstydzi się, że jest lewicowa. Otwieramy się na rozmowy ze wszystkimi, którzy chcieliby taką sensowną propozycję przedstawić. Rozmawiamy z kilkunastoma organizacjami na ten temat, rozmowy są zaawansowane. Gwarantuję, że taka lista powstanie - powiedział w Onet Rano.

Więcej o:
Komentarze (255)
Adrian Zandberg potwierdził propozycję od Wiosny. Nazwał ją "nieszczęsną" i "niepoważną"
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 59 razy 41

  Skłócona opozycja, egoizm jej przywódców i zupełny brak profilu PO siłą PiS.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 61 razy 31

  Adrianku przeciez wy nie istniejecie. Biedroń złożył propozycję, którą nalezy negocjować a nie obrażać się, że jest niepoważna. Jak się nie zjednoczycie to możecie dalej marzyć o powaznym politykowaniu.

 • masofrev

  Oceniono 50 razy 22

  > Wiosna chciała, żebyśmy schowali nasze sztandary -

  "Ale, my, dumni komuniści, naszego czerwonego sztandaru nie schowamy! Powiewając nim pójdziemy do wyborów, po ten JEDEN procent głosów! RAZEM - ale zawsze osobno... Ura!"

 • realistas

  Oceniono 30 razy 18

  Partia Razem odpłynęła zanim na dobre zaistniała.

 • tom_aszek

  Oceniono 23 razy 17

  "Nas w Razem interesuje lewicowa lista i taka, która nie wstydzi się, że jest lewicowa. (...) Rozmawiamy z kilkunastoma organizacjami na ten temat, rozmowy są zaawansowane. Gwarantuję, że taka lista powstanie"

  Mamy w Polsce aż tyle poważnych partii / organizacji lewicowych? Nie wiem czy się cieszyć czy martwić...

 • hlebski

  Oceniono 23 razy 15

  To nie jest efekt wybujałęgo ego obu polityków jak większość tu sugeruje.

  Problem polega na tym, że Biedorń nie tylko chciał schowania logotypów Razem.
  Propozycja jest nie do przyjęcia z tego powodu, że ta bańka na kampanię to jest praktycznie całość kasy, jaka została Razemkom z dotacji budżetowej.
  Oni nie mogą jej wydać na kampanię Biedronia raz - bez gwarancji zachowania własnej podmiotowości a dwa - bez gwarancji koalicji i wchodzących miejsc na listach do parlamentu krajowego. Bo najzywczajniej na jesieni nie będą mieć żadnych środków na prowadzenie kampanii. Więc albo propozycja dotyczyła by oferty na dwie kampanie w jednopaku. Albo Razemki propozycję na dziś odrzucają i próbujemy gadać od nowa po eurowyborach. Więc jest to decyzja jak najbardziej racjonalna w tych okolicznościach. I nie mająca nic wspólnego z ego Zandberga. Tylko szkoda, że nie podjęta przez struktury razemków a przez grupkę, która o tym wyciekła do mediów zdejmująć opcję ze stołu. Bo u razemków się przez to zasmrodzila trochę atmosfera.

  Biedroń zas za główny cel stawia sobie policzenie szabel i sprawdzenie jak w praktyce mocną ma kartę przetargową przed negocjacjami koalicyjnymi na jesieni. Dlatego nie chce wystawiać na front Zandberga i Sztandarów Razem, żeby mieć jak najmniej zniekształcony obraz. Co też jest w jego sytuacji debiutu jak najbardziej racjonalne.

  Więc nie darłbym szat nad strasznymi podziałami na lewicy. Ale oczekiwałbym, żeby takie rozmowy odbywały się trochę poważniej niż na poziomie piaskownicy i w świetle kamer

 • ketjow1978

  Oceniono 44 razy 14

  Biedroń zachowuje się jak ojciec chrzestny. Trochę za wcześnie, zważywszy na poparcie i perspektywy wyborcze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX