Jarosław Zieliński o kontrolach podczas konferencji w Warszawie: 138 osób nie wjechało do Polski

Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński poinformował, że pierwszego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie 138 osób nie zostało wpuszczonych do Polski.
Zobacz wideo

Jarosław Zieliński o działaniach służb podczas odbywającej się w Warszawie konferencji bliskowschodniej opowiedział w Telewizji Republika. - To jest duże przedsięwzięcie organizacyjne, logistyczne, ale także pod kątem zabezpieczenia - stwierdził. 

W związku ze szczytem przywrócono kontrolę na granicach. Granicę z z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Patrole Straży Granicznej wyrywkowo sprawdzają osoby wjeżdżające na teren kraju. - Na samych granicach skontrolowaliśmy dzięki przywróceniu czasowej kontroli granicznej ponad 25 tys. osób. Gdyby nie ten akt prawny, gdyby nie ta decyzja, nie mielibyśmy takiej możliwości. 138 osób nie wjechało do Polski dzięki tej kontroli - stwierdził. 

Chodzi m.in. o osoby, które znalazły się w ewidencji osób zastrzeżonych, którą Straży Granicznej przekazały inne służby. Nie zezwolono również na wjazd osobom nieposiadającym odpowiednich dokumentów. 

Zieliński poinformował też, że w środę odbyło się 180 przejazdów z eskortą policyjną, natomiast 30 delegacji ma ochronę SOP.

Więcej o: