Niecodzienne spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą. Prezes pofatygował się do ministerstwa

"Prezesie Kaczyński, u którego Ziobry pan był?" - pyta na okładce dzisiejszy "Fakt". Dziennik opisuje wtorkowe spotkanie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą, do którego doszło w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Jak podaje "Fakt" we wtorek po południu Jarosław Kaczyński opuścił siedzibę PiS przy ul. Nowogrodzkiej, a następnie w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy al. Róż spotkał się z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą. Spotkanie miało trwać ponad godzinę. Autorzy artykułu stawiają pytanie, w jakim charakterze Ziobro rozmawiał z Kaczyńskim - jako szef prokuratury, minister czy może prezes partii koalicyjnej.

 - Rozmowa dotyczyła ustaw, które mają być kierowane pod obrady Sejmu, z uwagi na różnice zdań, pojawiające się w naszym środowisku na ich temat - powiedziała "Faktowi" rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Z kolei rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Jan Kanthak tłumaczył, że na spotkaniu omawiano kwestie dwóch projektów ustaw. - Pierwszy dotyczy ścigania na drodze karnej nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, gdy dochodzi do łamania prawa - powiedział. Drugi omawiany projekt miał dotyczyć "przepisów antylichwiarskich". Rzecznik MS przyznał też, że Kaczyński rozmawiał z Ziobrą o kandydatach na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego

Dziennik zwraca uwagę, że oczywiście prezes PiS często spotyka się z ministrem, ale zazwyczaj rozmowy toczą się przy Nowogrodzkiej. 

Więcej o: