Posowie PO chc, eby Jarosaw Kaczyski zosta przesuchany ws. Srebrnej. Wniosek do prokuratury

Platforma Obywatelska domaga si przesuchania przez prokuratur prezesa Prawa i Sprawiedliwoci oraz zarzdu spki Srebrna. Posowie partii skierowali wniosek w tej sprawie do Prokuratury Okrgowej w Warszawie.
Zobacz wideo

Na konferencji prasowej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej - Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk - poinformowali o planach skierowania do prokuratury wniosku o przesłuchanie Jarosawa Kaczyskiego oraz członków zarządu spółki Srebrna: Małgorzaty Kujdy, Janiny Goss oraz Jacka Cieślikowskiego.

PO chce przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego

Marcin Kierwiński mówił, że prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz członkowie zarządu spółki Srebrna "mają najwięcej wiedzy na temat relacji pomiędzy austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem a Srebrną i jej inwestycjami."

- To są osoby, które będą mogły na pewno udzielić kompleksowych informacji, jak zarządzana jest spółka Srebrna z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli prokuratura chce w sposób uczciwy i rzetelny badać tę sprawę, to te cztery osoby powinny być przesłuchane - dodał Kierwiński.

Apel posw Platformy Obywatelskiej skrytykował marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS.

- To jest przykre. Chciałbym, żeby politycy jednak myśleli o Polakach, a nie o sprawach, którymi może zajmować się prokuratura - powiedział. 

To kolejny wniosek złożony przez posłów PO w sprawie tzw. taśm Kaczyńskiego. 12 lutego Kierwiński i Tomczyk poinformowali, że składają do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa CBA, który zdecydował, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania w sprawie oświadczeń majątkowych prezesa PiS.