Podano datę żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego. Potrwa dwa dni

Jan Olszewski spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Żałoba narodowa potrwa dwa dni.

W piątek i sobotę będzie obowiązywała żałoba po śmierci b. premiera Jana Olszewskiego.

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego

Żałoba potrwa od północy w nocy z czwartku na piątek do godz. 19.00 w sobotę - poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Jak dodał, tak zdecydowali, po konsultacjach, premier i z prezydentem. Wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje, że żałoba potrwa trzy dni. 

Jak będą wyglądały uroczystości? W piątek o godzinie 9 trumna z ciałem byłego premiera zostanie wystawiona w holu kancelarii premiera. O 18 w kościele świętego Aleksandra przy placu Trzech Krzyży zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego, a następnie trumna zostanie przeniesiona w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ulicy Świętojańskiej.

W sobotę o godz. 11 rozpocznie się msza żałobna w Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela. Po 13 kondukt z trumną przejdzie pod Pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie Jana Olszewskiego pożegnają powstańcy i kombatanci. Następnie trumna z ciałem Jana Olszewskiego zostanie przewieziona na lawecie, w asyście wojska i policji na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam spocznie były premier. Michał Dworczyk podkreślił, że przebieg uroczystości pogrzebowych uzgodniono z rodziną Jana Olszewskiego.

Zobacz wideo
Więcej o: